FaZe Clan odkrywa karty. Przedstawili nową wyjściową piątkę

Poznaliśmy nowy skład FaZe Clan w grze VALORANT. Gracze wkrótce rozegrają swój pierwszy turniej.

Północnoamerykańska organizacja FaZe Clan ogłosiła zakończenie przebudowy wyjściowej piątki zespołu VALORANT. Z poprzedniego składu pozostał wyłącznie jeden gracz.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

Drastyczna przebudowa

FaZe Clan w 2021 roku był jedną z najsilniejszych ekip VALORANTA w Ameryce Północnej, co udowadnia wielokrotne stawanie na podium w rozgrywkach dedykowanych temu kontynentowi. Zespół nie zdołał jednak zakwalifikować się na mistrzostwa świata, a najlepiej opłacanym wynikiem turniejowym było drugie miejsce podczas VCT 2021: North America Stage 1 Masters.

W przerwie pomiędzy rozgrywkami zespół rozpoczął drastyczną przebudowę wyjściowej piątki. Być może osiąganie najlepszych wyników w regionie nie jest wystarczające i zarząd poszukuje zmian, aby zasłynąć także na arenie międzynarodowej.

Hiszpański streamer Ibai Llanos w trakcie transmisji z Leo MessimMistrzostwa świata w odbijaniu balona? To już było! Nowy pomysł popularnego streamera.

Czterech nowych graczy

Ostatnie miesiące oznaczały dla FaZe Clanu wiele zmian. Hunter "BabyJ" Schline i Corey "corey" Nigra opuścili formacje dołączając kolejno do 100 Thieves oraz TSM. Ostatecznie włodarze jednej z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na świecie postanowili o wymianie aż czwórki zawodników.

W zespole uchował się jedynie Andrej "babybay" Francisty. Pozostali zawodnicy to w pełni świeże dla organizacji nazwiska. Transfer z Teal Seam do FaZe Clan zaliczyli Chris "LarryBanks" Doyi oraz Xavier "flyuh" Carslon. Dodatkowo sięgnięto po przedstawicieli dotychczasowych rywali - Quana "Dicey’a" Trana z 100 Thieves oraz Andrewa "ShoT_UP’a" Orlowskiego z Immortals.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zespół zaliczy turniejowy debiut w otwartych kwalifikacjach VCT North America Stage One Challengers. Wyjściowa piątka FaZe Clan, wraz ze sztabem szkoleniowym, prezentuje się następująco:

  • Andrej "babybay" Francisty
  • Quan "dicey" Tran
  • Xavier "flyuh" Carlson
  • Christopher "LarryBanks" Doyi
  • Andrew "ShoT_UP" Orlowski
  • Joshua "JDM" Marzano - główny trener
  • Thomas "Trippy" Schappy - asystent trenera

Screen z gry Counter Strike: Global OffensiveEsportowiec apeluje do Valve. "Zmieńcie to, bo niszczycie słuch"

Więcej o: