Treści nie dla dzieci na Twitchu? Streamerka sugeruje rozwiązanie

Specjalna wersja Twitcha tylko dla najmłodszych? Takie rozwiązanie proponuje streamerka Pokimane.

Mierząca się w ostatnich tygodniach z falą hejtu, streamerka Pokimane wpadła na pomysł ograniczenia niewłaściwych treści docierających do najmłodszych. Ma w tym pomóc specjalna wersja platformy.

Zobacz wideo Propozycja na wieczorne granie: Forza Horizon 4 [RECENZJA]

Twitch nie dla najmłodszych?

W przeciągu ostatnich tygodni Imane "Pokimane" Anys skupiła na sobie uwagę znaczącej części internetu, choć nie dokonała tego zamierzenie. Był to efekt kontrowersji z jej udziałem wywołany przez innego streamera posługującego się pseudonimem JiDion. Ten, korzystając ze swojej popularności, przeprowadził szturm na czat streamerki, publikując na nim wraz z widzami obraźliwe wiadomości.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

JiDion ostatecznie został ukarany permanentnym banem z Twitcha. Sytuacja skłoniła jednak Pokimane do przemyśleń, którymi otwarcie dzieliła się ze swoimi widzami. Porównując swoje pierwsze doświadczenia z Internetem, względem jego obecnego wizerunku, doszła do wniosku, że cyberprzestrzeń stała się miejscem często niebezpiecznym dla najmłodszych użytkowników.

Pokimane swoje rozmyślania opierała głównie o platformę Twitch. Ciężko się z nią nie zgodzić, że często można na niej spotkać treści, które niekoniecznie nadają się dla dzieci. Bliskie nagości streamy z basenów, czy transmisje pełne bluzgów i słownej przemocy to rzeczy, które nie ciężko znaleźć.

Nowa drużyna tygodnia FIFA 22. Są gwiazdy Bayernu i PSGNowa drużyna tygodnia FIFA 22. Są gwiazdy Bayernu i PSG

Remedium na problemy

W trakcie dyskusji Pokimane przedstawiła pomysł, który mógłby częściowo rozwiązać poruszony problem. Jej zdaniem Twitch powinien wprowadzić wersję strony i aplikacji mobilnej dedykowanej dzieciom. W dziecięcej wersji Twitcha miałyby być dostępne wyłącznie zweryfikowane treści, które nie wpłyną negatywnie na najmłodszych.

Pomysł Pokimane nie jest nowością w sferze mediów społecznościowych. Podobne rozwiązanie stosuje należący do Google’a YouTube oferując usługę YouTube Kids. Publikowane na niej materiały muszą spełniać dodatkowe wymogi, które czynią z nich treści odpowiednie dla najmłodszych.

Wprowadzenie dziecięcej sekcji na Twitcha to wyłącznie luźne przemyślenia streamerki. Czy platforma zdecyduje się na jego zaimplementowanie?

ValorantPrzyłapany na gorącym uczynku. Oszust z surową karą

Więcej o: