Tworzą kobiecy skład Valoranta. Każda zawodniczka może w nim zagrać

Team Secret ogłosił otwarty nabór do organizacji. Poszukuje utalentowanych kobiet, chcących rozpocząć karierę profesjonalnego esportowca.

Team Secret, organizacja w Polsce znana głównie za sprawą zawodnika DOTA 2, Michała "Nishy" Jankowskiego, rozpoczęła interesującą inicjatywę. Zespół otworzył nabór do kobiecej sekcji Counter-Strike: Global Offensive.

Zobacz wideo TripleA Bydgoszcz - nowy turniej na polskiej scenie esportowej

Kobiety w esporcie

Esport kojarzy się jako rzecz męska, jednak to szkodliwy stereotyp. Kobiety również zaznaczają swoją obecność w branży profesjonalnego grania. W przeciągu ubiegłych dni drużyny Team Liquid i KRÜ Esports stworzyły damskie sekcje VALORANTA. Maya "Caltys" Henckel stała się natomiast pierwszą kobietą w wyjściowej piątce zespołu rywalizującego w europejskich ligach regionalnych League of Legends.

Za najbardziej utytułowaną kobietę w esporcie uchodzi Sasha "Scarlett" Hostyn. Dwudziestoośmioletnia Kanadyjka specjalizuje się w StarCrafcie II. W trakcie kariery zgromadziła przeszło 400 tys. dolarów z samych nagród turniejowych. Jej największym osiągnięciem jest wygranie Intel Extreme Masters PyeongChang w 2018 roku. Był to turniej organizowany we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Robert Lewandowski i Cristiano RonaldoWyciekła jedenastka roku? Robert Lewandowski w prestiżowym gronie

Nabór do Team Secret

Jak się okazuje, kolejne zawodniczki będą mogły dołączyć do grona profesjonalnych esportowców. Taką szansę otwiera przed żeńskimi graczami Counter-Strike organizacja Team Secret.

Drużyna utytułowana między innymi w DOTA 2 rozpoczęła nabór do żeńskiego zespołu CS:GO. Przed kandydatkami postawiono trzy wymogi: należy posiadać ósmy lub wyższy poziom na platformie FACEIT, mówić biegle po rosyjsku i mieć ukończone szesnaście lat.

Selekcję zgłoszeń oraz późniejsze trenowanie zespołu powierzono Dmitrowi "S0tF1K" Forostyankowi. Dyrektor operacyjny Team Secret dodaje, że w wyborze kandydatek najwięcej uwagi poświęci się kobietom nie posiadającym doświadczenia z profesjonalną grą. Dodał także, że projekt ma na celu zredukowanie istniejącej różnicy pomiędzy żeńskimi, a męskimi drużynami.

Paweł 'innocent' Mocek, Anonymo EsportsAnonymo z nowym składem. Kompletne przemeblowanie

Więcej o: