Ciekawa inwestycja drużyny Agüero. Pozyskał kobiecy zespół

KRU Esports wzbogaciło się o kolejną drużynę. Tym razem w szeregi organizacji dołączyła damska ekipa VALORANTA.

Największe wydarzenie esportowe kojarzone są wyłącznie z mężczyznami. Coraz więcej podmiotów rynku rywalizacji na płaszczyźnie gier komputerowych zdaje się doceniać potencjał zawodniczek. Czy to początek zmian?

Zobacz wideo Rewolucja w komunikacji z piłkarzami. "Telefon? Gry? To normalne. Ale nie można stawiać zakazów"

Organizacja Sergio Aguero

Były piłkarz Manchesteru City i FC Barcelony nie próżnuje w rozwoju kolejnych biznesów. Jedną z gałęzi inwestycji Sergio Aguero okazał się esport. Pod koniec 2020 roku powołał on do życia KRÜ Esports.

Organizacja początkowo skupiała się na grach FIFA. W przeciągu kilku miesięcy od utworzenia zdecydowano także na nawiązanie współpracy z drużyną VALORANTA, która przez rok działalności wygrała przeszło 160 tys. dolarów z najróżniejszych turniejów. Dodatkowo wspiera streamera, Markito Navaję.

E-sport. Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej uruchamia nową specjalizacjęWielka Brytania otwiera się na esport. Zbuduje wielomilionowy kampus

Kobiecy zespół

W miniony poniedziałek organizacja zdecydowała się na poszerzenie horyzontów w sferze VALORANTA, nawiązując współpracę z żeńskim zespołem. Piątka zawodniczek dotychczas była znana jako F/A Team i rywalizowała w rozgrywkach dedykowanych Ameryce Łacińskiej.

Zespół przyjął nazwę KRÜ Fem, zaś jego pełna wyjściowa piątka prezentuje się następująco:

  • Keila "kalita" Nava
  • Constanza "Conir" Reyes
  • Romina "romi" Alvarez
  • Consuelo "consu" Rivas
  • Catalina "baesht" Arancibia

Dodatkowo zespół został wzbogacony o rezerwową - Camilę "autumn" Gonzalez - oraz trenera Rodrigo "FR1X" Vivasa. Vivas dotychczas był częścią zespołu Infinity, gdzie również sprawował rolę szkoleniowca.

League of LegendsDominacja dwóch zespołów w Ultralidze. Czy ktoś to zakończy?

Więcej o: