Były gracz opisał swój trening i jego skutki. "Trenowałem codziennie, bez przerwy, przez wiele lat"

Kilkanaście godzin dziennie treningu, chwile załamania i problemy ze snem - tak w skrócie opisał swoją drogę na szczyt Christopher "GeT_RiGhT" Alesund. Szwed jest jedną z największych legend Counter-Strike'a, a po zakończeniu kariery chętnie dzieli się swoimi przeżyciami z przeszłości. Były gracz zdradził również szanse na mecz z polskim składem Virtus.pro.

Na Reddicie GeT_RiGhT zorganizował obszerne Q&A, w którym fani CS:GO mogli zapytać go o wszystko. Często poruszanym tematem była droga na szczyt Szweda, ale również wspomniano takie wątki jak np. relacje z polskimi graczami.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Trening podstawą sukcesu

W esporcie nie ma cudów – jeśli chcesz być najlepszy, musisz pracować o wiele ciężej niż reszta twoich konkurentów. Doskonale rozumiał to GeT_RiGhT. Szwed opisał swój plan treningowy w pierwszych latach kariery. - Spędziłem lata na tym, żeby dojść do tego, gdzie jestem. Zacząłem grać w CSa od czasów betatestów. Mój trening? Przynajmniej dwie godziny deathmatchu na rozgrzewkę i dwie na zakończenie, a jeśli nie to bot mapy. Około 6 godzin treningu z drużyną. Oglądanie swoich powtórek przez 1-2 godziny dziennie. Kilka godzin zwykłych meczów – przedstawił Alesund plan, który łącznie wypełniał mu kilkanaście godzin dnia.

Dodał również, że czasami nadmierny trening utrudniał mu rozwój kariery. Był bowiem posądzony o oszukiwanie. - Trenowałem codziennie, bez przerwy, przez wiele lat. Kiedyś posądzono mnie nawet o oszukiwanie, a ja po prostu znałem zagrywki przeciwnika, bo oglądałem jego mecze. To tylko mnie zmotywowało do dalszego treningu – skitował były gracz.

31-latek zdradził również inne źródła swojej motywacji. - Cokolwiek nie robiłem, chciałem być w tym najlepszy. Osiągałem w tym sukces. To wszystko siedzi w głowie. Jeśli czego chcesz, to potrafisz to zrobić.

League of Legends, ZeriUltraliga na chińskim portalu? Rozgrywki oglądało setki tysięcy widzów

Inne wyzwania podczas kariery

Niestety takie tempo treningu ma również swoje złe strony. Zdradził to sam zainteresowany. - Spędzałem około 16 godzin na trening. Faktycznie miałem problemy z zasypianiem już wtedy, tak jak i teraz. Chociaż obecnie jest już z tym o wiele lepiej – stwierdził Szwed.

Legendarnego gracza zapytano również o to, kiedy poczuł, że należy zawiesić myszkę na kołku. - Myślę, że każdy esportowiec myślał co najmniej kilka razy w swojej karierze o jej zakończeniu. Ja byłem temu bliski w 2016 roku, czyli w czasach gdy wylądowałem w szpitalu przez moje problemy z żołądkiem. Nie pojechałem przez to na kilka turniejów. W tamtym czasie kontaktowałem się z ponad 10 lekarzami i nikt nie potrafił powiedzieć, co mi jest – zdradził GeT_RiGhT.

Jake 'Stewie2K' Yip zamienił Team Liquid na Evil Geniuses.Hit transferowy w Ameryce. Gigant się odradza

Mecz pokazowy z Polakami

Podczas sesji Q&A musiało również paść pytanie o jednych z największych rywali Ninjas in Pyjamas – Virtus.pro – z którymi drużyna GeT_RiGhTa rywalizowała przez wiele lat. Szweda zapytano o możliwość zorganizowania meczu pokazowego pomiędzy składami weteranów. - Pytano mnie o to wiele razy, moja odpowiedź zawsze brzmi tak samo – pewnie! Wątpię jednak, że się to wydarzy, bo fifflaren mieszka w Stanach Zjednoczonych, a f0rest i friberg wciąż grają, xizt jest trenerem. Co do Polaków… Wiem, że pasha angażuje się teraz w walkę w oktagonie, Snax, TaZ i NEO nadal grają, byali ma chyba przerwę. Jestem chętny, jeśli każdy z zawodników wyraziłby chęć – potwierdził 31-latek.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zawodnik wskazał również partnera, którego wybrałby do każdego zespołu. - Przez całą karierę był tylko jeden gracz, z którym chciałem zawsze być w drużynie. To f0rest – stwierdził GeT_RiGhT. Odpowiedź nie mogła być inna. W końcu obaj panowie grali razem w latach 2009 – 2020, tworząc jedną z najlepszych par CS:GO w historii.

Christopher "GeT_RiGhT" Alesund to legenda CS-a, związana z grą od jej początków. Szwed współtworzył wybitny skład Ninjas in Pyjamas, który wygral 87 meczów z rzędu na LAN-ie, oraz pięć razy z rzędu dotarł do finału Majora. Dwukrotnie został najlepszym zawodnikiem świata, tyle samo razy zajmując drugie miejsce.

Kamil Jóźwiak i Krystian BielikNajpopularniejszy polski piłkarz w Chinach? Stał się ulubieńcem z nietypowego powodu

Więcej o: