Została skazana na 116 lat więzienia. Pomimo wyroku wciąż jest na wolności

Shayene "shAy" Victorio, była zawodniczka Counter-Strike'a została skazana na karę pozbawienia wolności. Pomimo lat od skazania, wciąż pozostaje na wolności.

Shayene "shAy" Victorio po raz kolejny daje o sobie znać. Była profesjonalna zawodniczka Counter-Strike’a osiągnęła międzynarodową sławę, lecz nie za sprawą umiejętności. Przed dwoma laty została skazana na 116 lat więzienia. I wciąż pozostaje na wolności.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Od gwiazdy CS-a do skazanej ogromnym wyrokiem

Shayene "shAy" Victorio to była profesjonalna zawodniczka Counter-Strike’a. Jej aktywność przypadła na okres dwóch wersji tytułu - 1.6 oraz Global Offensive. W przeciągu swojej kariery brała udział w wielu turniejach, jednocześnie reprezentując rozpoznawalne organizacje. Na liście można znaleźć mibr, paiN czy Keyd Stars.

Międzynarodowej sławy Victorio nie doczekała się jednak przez wzgląd na swoje umiejętności strzelania headów. Po odwieszeniu myszki na kołek skupiła się na karierze influencerki. Rozgłos zyskała jednak, gdy świat obiegła informacja, że została skazana na 116 lat więzienia.

Kolosalny wyrok wobec Brazylijki jest efektem jej działalności w latach od 2013 do 2017 roku. Wówczas prowadziła ze swoim partnerem sklep internetowy. Zarzucono im dokonanie 118 oszustw, poprzez niedostarczanie klientom zamówionych towarów.

Ninjas in Pyjamas na PGL Major StockholmTo nie był jego rok. Duński gwiazdor wypadł z prestiżowego grona

Pomimo wyroku wciąż na wolności

Od skazania Victorio minęło przeszło dwa lata. Influencerka przypomniała o sobie w grudniu zeszłego roku. Wówczas jej obecny partner, Jean Paulo Fernandes Filho, bramkarz paragwajskiego Cerro Porteno zdobył tytuł mistrza turnieju Clausura.

shAy z zapałem dopingowała swojego partnera w mediach społecznościowych przed rozgrywkami. Wkrótce po nich, w równie publiczny sposób, ten podziękował za wsparcie i wyraził pełnię swoich uczuć. Romantyczne uniesienie dwojga zakochanych w mediach społecznościowych przypomniały jednak opinii publicznej o wyroku byłej gwiazdy esportu.

Influencerka unika więzienia

Jak to się dzieje, że osoba skazana na przeszło stuletnią karę pozbawienia wolności wciąż chodzi po ulicy i działa w Internecie? Victorio wyparła się zarzuconych jej przestępstw, wskazując za winnego swojego byłego partnera i współwłaściciela sklepu, który prowadziła.

Korzystając ze wsparcia prawników Brazylijka złożyła apelację, przez co jej sprawa jest ponownie rozpatrywana przez sąd wyższej instancji. Dopóki dochodzenie nie zostanie zakończone, była profesjonalna graczka pozostanie na wolności.

Team Liquid na Worlds 2021Problemy wizowe amerykańskich esportowców. Muszą wybierać zawodników

Więcej o: