Kosmiczna obrona. Jest nowa drużyna tygodnia FIFA 22

17. drużyna tygodnia wylądowała na serwerach FIFA Ultimate Team. W tym zestawieniu wyjątkowo brakuje piłkarzy z Premier League, bowiem w zeszły weekend w Anglii rozgrywał się krajowy puchar. Dzięki temu EA Sports mogło sięgnąć po gwiazdy z innych lig.

Puchar Anglii w zeszłym weekend stworzył przepustkę do drużyny tygodnia FIFA dla zawodników z innych lig. Doceniono mniej znanych piłkarzy, którzy w ostatniej ligowej kolejce wyróżnili się na tle innych. W nagrodę otrzymali kartę specjalną w trybie Ultimate Team FIFA 22.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Stalowa obrona

W tym tygodniu na największą uwagę zasługuje paradoksalnie obrona, która zazwyczaj jest przyćmiewana przez gwiazdy ataku. Karty „w formie" dostali tacy piłkarze jak Marquinhos, Alessandro Bastoni i Theo Hernandez. Oceny piłkarzy? Kolejno 89, 87 i 87.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Szczególnie Marquinhos może pochwalić się genialną kartą, na której tempo oceniono na 83, a obronę na 91. Theo Hernandez również nie ma się czego wstydzić. Jego tempo wynosi aż 96. Dodając do tego statystyki podań, dryblingu i fizyczności otrzymujemy jedną z najlepszych kart w grze dla bocznego obrońcy. Francuz jednak musiał zostać doceniony – w ostatnim ligowym spotkaniu zdobył aż dwie bramki.

Niespodziewanie niskie zarobki Daniego Alvesa w BarcelonieDani Alves w końcu w FIFA 22. Brazylijczyk wraca po latach. Jakie ma statystyki?

Niemrawy atak

W tym tygodniu o wiele gorzej prezentuje się linia ofensywna. Jej główną postacią jest Andre Silva. Portugalczyk w rzeczywistości jest wspaniałym napastnikiem – w ostatniej kolejce zdobył dwa gole w wygranym meczu z FSV Mainz. W FIFIE nie jest jednak zbyt dobrym wyborem, mimo wysokiej oceny ogólnej – 86. Jest tempo i fizyczność są na niskim poziomie jak na napastnika.

W ataku Silvie towarzyszą Mikel Oyarzabal i Domenico Berardi. Chociaż ich oceny ogólne – kolejno 87 i 86 – są przyzwoite, tak szczegółowe statystyki już nie robią wrażenia. Obaj skrzydłowi mają najważniejsze ceny ocenione na minimum 85, jednak na tym etapie gry istnieje sporo lepszych kart.

17. drużyna tygodnia FIFA 22.17. drużyna tygodnia FIFA 22. fot. EA Sports

Drużyna tygodnia FIFA jest do trafienia w paczkach w trybie Ultimate Team przez najbliższe siedem dni, do 19 stycznia. Są to karty "w formie" przyznawane za dokonania piłkarzy na prawdziwych boiskach w spotkaniach ligowych. Z tego względu w obecnym tygodniu zabrakło zawodników z Premier League, którzy w ubiegły weekend rozgrywali Puchar Anglii. 

Michał 'MICHU' MüllerZnamy przyszłość polskiej gwiazdy esportu. Dołączy do rodaka w zagranicznym zespole

Więcej o: