Dani Alves w końcu w FIFA 22. Brazylijczyk wraca po latach. Jakie ma statystyki?

FIFA 19 była ostatnią edycją, w której mogliśmy zagrać Dani Alvesem. EA Sports bowiem nie posiadało praw do jego zespołu - Sao Paulo. Wszystko się zmieniło, kiedy Brazylijczyk podpisał ponownie umowę z FC Barceloną.

Dani Alves wraca do FIFY. Po kilkuletnim rozstaniu gracze będą mogli ponownie wcielić do swojej drużyny prawego obrońcę z Brazylii. To efekt jego nowego kontraktu z FC Barceloną.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Długie rozstanie z grą

38-latek po zakończeniu swojej przygody z PSG wylądował daleko poza europejskim futbolem – w rodzimej, brazylijskiej lidze, gdzie reprezentował barwy Sao Paulo. To raczej spodziewany ruch w wykonaniu większości Brazylijczyków, którzy zbliżają się do końca kariery. Konsekwencją tego transferu było jednak usunięcie go z gier EA Sports – FIFA.

Amerykański producent nie miał bowiem odpowiedniej licencji, by umieścić całą ligę brazylijską w swojej produkcji. Z tego względu w grze nie mógł się pojawić żaden zawodnik Sao Paulo. Co ciekawe w FIFA 21 sam klub był dostępny, ale zawodnicy mieli zmyślone nazwiska. W praktyce więc Daniego Alvesa nie było w FIFIE od edycji z 2018 roku.

Rekkles w barwach G2Polacy polubili francuską ligę. Gwiazda jest jednak tylko jedna

Powrót do Barcelony i do FIFY

W listopadzie 2021 roku Dani Alves podpisał kontrakt z FC Barceloną. Brazylijczyk doszedł do Dumy Katalonii na zasadzie wolnego transferu. Dzięki temu mógł również powrócić w pełnoprawnej wersji do FIFY.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

EA Sports dodało 38-latka do gry wraz z najnowszą aktualizacją. Na razie pojawił się on tylko w trybie kariery i szybkiego meczu. Na kartę w Ultimate Team musimy poczekać, znamy jednak jego statystyki.

Ocena ogólna prawego obrońcy wynosi 77. Poniżej zaś wypisaliśmy najważniejsze atrybuty w FIFA 22:

  • Tempo – 71
  • Strzały – 71
  • Podania – 78
  • Drybling – 78
  • Obrona – 72
  • Fizyczność – 62

Można więc powiedzieć, że mimo upływu lat Dani Alves wciąż wygląda ciekawie jako piłkarz. Brazylijczyk co prawda nie jest idealnym wyborem na prawego obrońcę, z racji bardzo słabo ocenionego tempa, ale ogólne statystyki prezentują się całkiem nieźle. Na innych pozycjach Alves byłby zapewne o wiele bardziej użyteczny.

Krzysztof 'Goofy' Górski w barwach Wisła All in! Games Kraków.Nagrody rozdane. Wisła Kraków zdominowała galę ESL Mistrzostw Polski

Więcej o: