Barcelona z nową współpracą. Dalszy rozwój klubu w stronę esportu

Esportowa dywizja FC Barcelony podpisała nową współpracę. Tym razem mowa o Gamers Hub Media Events Europe. Dzięki temu gracze Dumy Katalonii będą mieli dodatkową przestrzeń do treningów.

FC Barcelona od 2018 jest obecna na rynku esportowym. Początkowo założyła sekcję eFootball PES, a następnie Rocket League i Hearthstone’a. W 2021 roku dołączyła zaś do Superligi – rozgrywek League of Legends w Hiszpanii. Współpraca z Gamers Hub Media Events Europe to kolejny rok w stronę rozwoju.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Kataloński klub poszerza działalność

Kolejne ruchy w branży esportowej świadczą o tym, że FC Barcelona jest coraz bardziej zainteresowana tym światem. Współpraca z Gamers Hub Media Events to kolejny krok w stronę rozwoju wszystkich dywizji Dumy Katalonii.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na czym dokładnie będzie polegać współpraca? Dzięki GHME gracze FC Barcelony otrzymają dodatkową przestrzeń treningową. Ponadto obie firmy będą w przyszłości planowały i organizowały różnego rodzaju wydarzenia i rozgrywki esportowe.

Gamers Hub Media Events powstało stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2021 roku. Był to owoc porozumienia między Barcelona International Gaming Center a funduszem inwestycyjnym Visionist Ventures. Firma specjalizuje się w organizowaniu imprez esportowych. W przeszłości była partnerem takich marek jak AMD i Omen podczas wydarzeń esportowych w Europie, ale również Afryce i Bliskim Wschodzie.

Twitch.Czego ludzie oglądają najwięcej na Twitchu? Gry zepchnięte z tronu

Więcej o: