Ponad milion dolarów do wygrania. Poznaliśmy harmonogram ESL Pro Tour w Starcrafcie

Profesjonalni zawodnicy StarCrafta II mają powód do radości. Ujawniony harmonogram ESL Pro Tour zakłada ponad milion dolarów na nagrody.

StarCraft II to gra z jedną z najdłuższych historii w esporcie. Obecnie pozostaje w cieniu dominujących tytułów, jednak organizatorzy turniejów o niej nie zapominają. Poznaliśmy harmonogram ESL Pro Tour, czyli turniejów,  gdzie najlepsi staną przed szansą zdobycia przeszło miliona dolarów.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

Seria turniejów rozpocznie się już w maju

Najbliższym turniejem kolejnego cyklu ESL Pro Tour jest DreamHack SC2 Masters: Summer 2022. Odbędzie się on w Walencji w dniach od 1 do 3 lipca, jednak cykl kwalifikacji rozpocznie się już na początku maja. Zakładając format z poprzednich lat, do głównego etapu zawodów dostanie się szesnastu najlepszych graczy z eliminacji regionalnych.

Nie będzie to jedyny DreamHack na liście trzeciego sezonu ESL Pro Tour. Edycja ziomowa odbędzie się w Atlancie od 18 do 20 listopada, zaś proces kwalifikacji ruszy przeszło dwa miesiące wcześniej. Gracze biorący udział w zmaganiach w Atlancie, jak i w Walencji, zmierzą się o 338 tys. dolarów

Nowe turnieje w cyklu EPT

W 2022 roku, w cyklu ESL Pro Tour pojawią się dwa nowe turnieje organizowane przez inne podmioty. Mowa o HomeStory Cup XXIII oraz TeamLiquid Star League 9, które odbędą się kolejno od 21 do 24 lipca oraz od 29 lipca do 4 sierpnia.

Miłosz 'mhL' Knasiak wrócił do składu x-kom AGO.Szczere wyznanie polskiego gracza. "My graliśmy tragicznie"

Ich pula nagród nie jest jeszcze znana, jednak obie inicjatywy mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze strony ESL oraz Blizzarda w wysokości do 100 tys. dolarów. Więcej szczegółów poznamy bliżej terminów poszczególnych turniejów.

Wszystko zakończą Katowice

Intel Extreme Masters w Katowicach stał się kluczowym punktem w esportowym kalendarzu StarCrafta II. Wraz z zakończeniem wspierania organizacji turnieju podczas BlizzConu, to właśnie zmagania w stolicy Śląska uważane są za swoiste mistrzostwa świata.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Turniej organizowany w Spodku i sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie zdecydowanie najbardziej okazałym ze wszystkich. Zgodnie z tradycją odbędzie się on na początku przyszłego roku, zaś jego pula wyniesie oszałamiające 500 tys. dolarów.

NAF w Teamie LiquidPolski talent doceniony. Znalazł się w prestiżowym gronie

Więcej o: