Nowy zespół polskiego trenera. Zasilił polską kolonię w Misfits

Jeden z najlepszych polskich trenerów League of Legends, Jakub "Bezum" Iwanicki, znalazł zatrudnienie za granicą. Wcześniej był szkoleniowcem MOUZ oraz Illuminar Gaming.

Jakub "Bezum" Iwanicki znalazł nowego pracodawcę. Po miesiącach niepewności jeden z czołowych polskich szkoleniowców League of Legends zasili francuską ligę regionalną. W najsilniejszej lidze Europy poza LEC wspomoże zespół Misfits Premier.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Rozwój na polskiej scenie

Przygodę na pozycji trenera Bezum rozpoczął na dobre w 2019 roku, obejmując prowadzenie nad akademią Illuminar Gaming. Popularność w społeczności zdobył wcześniej za sprawą działalności w mediach społecznościowych, gdzie podejmował się analizy League of Legends z punktu psychologicznego.

Wspomniana powyżej psychologia w połączeniu z zamiłowaniem do socjologii, filozofii i samego LoL-a stworzyły niepowtarzalny styl coachingu w wykonaniu Bezuma. Wkrótce po przygodzie w akademii awansował do głównego składu Illuminar Gaming. Drużynę występującą w Ultralidze prowadził przez ponad rok.

Iwanickiemu wraz z IHG udało się jednokrotnie awansować na European Masters, gdzie zakończył bieg na płaszczyźnie rywalizacji grupowej.

Perkz Cloud9 Worlds 2021 League of LegendsEsportowa drużyna marzeń za miliony wkracza do akcji. Hit na start

Transfer za granicę

W połowie ubiegłego roku Bezum opuścił Illuminar Gaming, decydując się na podjęcie pracy w lidze niemieckiej. Jego nowa drużyną zostało mousesports, w późniejszym czasie przekształcone na MOUZ. Polski szkoleniowiec po raz pierwszy miał okazję współpracować z międzynarodowym zespołem.

Rywalizując w Prime League nie zabrakło sukcesów. Wiosenne rozgrywki regularne zakończył na pierwszym miejscu, natomiast w play-offach uznał wyższość stąpającego wcześniej po piętach BIG. To wystarczyło, aby awansować na europejskie mistrzostwa, gdzie w fazie grupowej "Myszki" musiały upaść w obliczu starcia z Vodafone Giants i Karmine Corp.

Przygodę w Niemczech Bezum zakończył triumfem podczas zimowego Winter Cupu 2021.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Poszukiwania nowego domu

Jeszcze w październiku zeszłego roku Bezum rozpoczął poszukiwania nowej pracy, o czym poinformował za pośrednictwem swojego Twittera. Na początku stycznia opublikował długi wpis, w którym opisał perypetie starań o nowe zatrudnienie, jednocześnie informując o braku drużyny

Post spotkał się z żywym odbiorem społeczności, ewidentnie zaskoczonej takim obrotem spraw. O ponadprzeciętnych umiejętnościach bezuma zaczęli wypowiadać się czołowi polscy gracze, w tym Inspired, otwarcie go rekomendując.

Jak dowiedzieliśmy się w minioną niedzielę, Bezum odnalazł nową drużynę. Objął pozycję strategic coacha w Misfits Premier, gdzie będzie współpracować z wieloma Polakami: Czajkiem, Woolite’em, Vanderem oraz głównym trenerem Delordem.

Jankos, G2 Esports, LECKoronawirus znowu psuje plany. Esportowcy zagrają z domów

Więcej o: