Esportowa inauguracja roku. Fani zorganizowali turniej StarCrafta II

Sympatycy esportu wokół StarCrafta II rozpoczną rok z przytupem. Już jutro odbędzie się turniej z pokaźną pulą nagród.

Seria StarCraft to jedna z najstarszych gier esportowych, która wciąż gromadzi wokół grono oddanych odbiorców. W ten weekend punktem podróży wielu z nich będzie warszawski ESPOT, gdzie już w sobotę odbędzie się LAN SCII, czyli turniej z niemałą pulą nagród.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Niecodzienna formuła od fanów dla fanów

Turniej LAN SCII organizowany w Espocie jest inicjatywą społeczności, co oznacza, że nie stoi za nim w żadnym stopniu deweloper gry. Pomysłodawcą jest gracz kryjący się pod pseudonimem danskyck. Jego działania wsparli SirGraczus77, skpwwi oraz firma Infolet.

W przeciwieństwie do znaczącej większości obecnych turniejów StarCrafta II, zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą twarzą w twarz. Całość zawodów odbywa się w warszawskim ESPOT, gdzie zjechali się gracze z całej Polski.

m0nesy w NAVI JuniorTo on ma zastąpić legendę. Ogromne oczekiwania wobec 16-latka

Niemałe nagrody, czołówka Polski i świetna transmisja

LAN SCII, pomimo oddolnej inicjatywy może pochwalić się niemałą pulą nagród. Jej łączna wartość wynosi 6000 złotych, z czego jedna trzecia została przewidziana jako wynagrodzenie dla zwycięzcy. Dodatkowo organizatorzy zdecydowali się nagrodzić graczy w trzech kategoriach: meczu dnia, zagrania dnia, dyspozycji dnia.

Na przyjazd do Warszawy zdecydowało się szesnastu graczy. Największą gwiazdą, która zagra w turnieju będzie reprezentant x-kom AGO, Mikołaj "Elazer" Ogonowski. Na wyróżnienie zasługuje także obecność Mateusza "Geralda" Budziaka oraz Krystiana "Krystianera" Szczęsnego. Reprezentantem Rosji będzie Artem "Rail" Avramenko, który na co dzień mieszka w Polsce.

Warto wspomnieć, że turniej nie zamknie się w czterech ścianach warszawskiego ESPOTU. Każdy, kto nie dał rady pojawić się na miejscu, będzie mógł śledzić rywalizację za pośrednictwem oficjalnej transmisji. Ta odbędzie się na kanale Igora "Indy’ego" Kaczmarka, gdzie gospodarz zasiądzie za mikrofonem wraz z Michałem "Zeddem" Bogaczem.

10-lecie LCS League of LegendsPrestiżowe rozgrywki LoL-a obchodzą 10 rocznicę. Riot Games zapowiada sporo atrakcji

Więcej o: