Esportowa Wisła Kraków się zbroi. Dwa hity transferowe Białej Gwiazdy

Wisła All in! Games Kraków wchodzi w nowy rok z przytupem. Esportowa sekcja Białej Gwiazdy potwierdziła dziś dwa duże transfery - do składu CS:GO dołączyli Michał "snatchie" Rudzki i Kamil "Sobol" Sobolewski.

Trwa karuzela transferowa na europejskiej scenie CS:GO, która nie omija również Polski. Wszystkie krajowe zespoły robią przetasowania, ale wygląda na to, że królem polowania została Wisła Kraków. Esportowa sekcja właśnie zakontraktowała dwa duże nazwiska.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Wisła wzmacnia się przed IEM-em

2022 rok oznacza dla Wisły drugie podejście do bardzo ważnego turnieju – IEM-u Katowice. Biała Gwiazda w lutym zagra w fazie Play-in na katowickiej imprezie. Jest zarazem jedynym polskim zespołem, który zaprezentuje swoje umiejętności na tym ważnym dla Polaków wydarzeniu.

W tym celu Wisła przeprowadziła dwa transfery, by jeszcze bardziej wzmocnić swoją siłę rażenia. Aktualni mistrzowie Polski zakontraktowali Kamila „Sobol" Sobolewskiego z MAD DOG’S PACT oraz Michała „snatchie" Rudzkiego do niedawna występującego w Anonymo Esports.

Team Liquid na PGL Major StockholmKaruzela transferowa CS:GO. Gwiazdy zmieniają drużyny w zimowym oknie

Zmiany w składzie

Snatchie będzie nowym snajperem w wiślackim zespole. W 2021 roku Biała Gwiazda miała dwóch AWP-erów – Olka „hades" Miśkiewicza i Kubę „Markoś" Markowskiego. Teraz snajperką będzie władał Rudzki, który w przeszłości występował w takich zespołach jak Virtus.pro, Sprout, x-kom AGO i Anonymo. Snatchie od lat jest zaliczany do najlepszych snajperów w Polsce.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Sobol zaś niemal całą swoją esportową karierę wiązał z MAD DOG’S PACT, gdzie występował od lutego 2019 roku. Po blisko trzech latach zmienia otoczenie. Dotychczas Sobolewski był najjaśniejszym punktem PACT-u. Pytanie jak 23-latek odnajdzie się w nowej drużynie.

3 stycznia Wisła oficjalnie pożegnała Tomasza „phr" Wójcika oraz Kubę „Markoś" Markowskiego. Ponadto zakończył się okres testowania Wiktora „mynio" Kruka, który na Twitterze nie krył, że jest całą sytuacją rozczarowany. - Tak naprawdę od września/października byłem przekonany, że będę zawodnikiem Wisły od nowego roku, w grudniu miałem już dogadany kontrakt, więc odrzucałem wszystkie inne oferty, niestety kilka dni przed sylwestrem okazało się, że tak nie będzie, dowiedziałem się tego poniekąd od osób niezwiązanych z projektem – napisał Kruk.

Nowy skład Wisły All iN! Games Kraków prezentuje się następująco:

  • Grzegorz "SZPERO" Dziamałek
  • Krzysztof "Goofy" Górski
  • Grzegorz "jedqr" Jędras
  • Kamil "Sobol" Sobolewski
  • Michał "snatchie" Rudzki
  • Mariusz "Loord" Cybulski

Miłosz 'mhL' Knasiak wrócił do składu x-kom AGO.Zaskakujący transfer mhLa? Europejska organizacja skupuje polskie talenty

Więcej o: