Nowości w League of Legends. Ciekawe zmiany. Gracze będą zadowoleni?

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza tegoroczna aktualizacja w League of Legends. Zmiany obejmą przedmioty, postacie oraz mechaniki.

Nowy sezon w League of Legends niezmiennie kojarzony jest z szeregiem uaktualnień do samej gry. Nie inaczej będzie w tym roku. Gracze będą mogli rozpocząć ponowną walkę o jak najwyższe miejsce w rankingu już 7. stycznia.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Patch 12.1 w League of Legends. Kiedy możemy się go spodziewać?

Bazując na informacjach udostępnionych przez pracownika Riot Games Phloxa, aktualizacja oznaczona numerkiem 12.1 trafi na serwery League of Legends jeszcze w tym tygodniu.

Odwołując się do klasycznych terminów wprowadzania uaktualnień przez dewelopera gry, implementowania zmian możemy spodziewać się w nocy z wtorku 4. stycznia na środę 5. stycznia. Serwery przez kilka godzin mogą być niedostępne, a ich wyłączenie zostanie poprzedzone trzy godziny wcześniej poprzez zablokowanie kolejek rankingowych.

Patch 12.1. w League of Legends. Zmiany w bohaterach i przedmiotach.

Lista zmian dotykających bohaterów oraz przedmiotów jest stosunkowo krótka. W zajawce aktualizacji wyszczególniono dwie postacie, które zostaną wzmocnione. Są nimi Diana oraz Gangplank, które wraz z wprowadzeniem wcześniejszych zmian w systemie przedmiotów oraz run zaczęły nieco odstawać względem innych championów. Riot Games nie pominęło także serii osłabień - te dotkną Rek’Sai oraz Sonę.

Jakub 'sinmivak' Rucki, AGO ROGUEPrzebudowa w AGO ROGUE. Organizacja sięga po posiłki z LEC

Mówiąc o nerfach, nie można zapomnieć o osłabianych przedmiotach. Największe zmiany spośród wszystkich itemów dostępnych w sklepiku podczas gry w League of Legends dotkną Immortal Shieldbow. Gracze decydujący się na zakup tego mitycznego przedmiotu muszą być świadomi mniejszej premii do punktów ataku - z 55 do 50. Dodatkowo zmniejszeniu uległa otrzymywana bariera. Teraz jej wytrzymałość będzie zawarta w przedziale od 275 do 650 punktów, względem wcześniejszego od 300 do 800 punktów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Patch 12.1 w League of Legends. Duże zmiany w umiejętności Teleport

Ogromne zmiany odnotujemy w jednej z umiejętności przywoływacza - Teleporcie. Wraz z wprowadzeniem aktualizacji, gracze będą zmuszeni do przyjęcia szeregu nowości. Czas odnowienia Teleportu wyniesie 360 sekund, czy sześć minut. Umiejętność będzie możliwa do użycia wyłącznie na strukturach, takich jak wieże. Dodatkowo po przeniesieniu, użytkownik nie otrzyma premii do prędkości poruszania.

Momentem przełomowym w aspekcie omawianej mechaniki będzie 14. minuta gry. Wówczas umiejętność Teleport zostanie zmieniona na Unleashed Teleport. Jej działanie będzie bliźniacze do zasad, które znamy dziś: gracze znów będą mogli teleportować się do swoich minionów oraz wardów. Po użyciu zyskamy premię do prędkości poruszania, a czas odnowienia zostanie pomniejszony do 270 sekund.

Patch 12.1 w League of Legends. Statystyki zmian bohaterów

Diana otrzymała wzmocnienie umiejętności biernej. Zwiększono skalowanie z mocą umiejętności (z 40% do 50%) oraz skalowanie obrażeń zadawanych potworom (z 250% do 300%). Oznacza to, że Diana stanie się dużo silniejsza zwłaszcza jako wybór do lasu.

Gangplank dysponuje ulepszoną umiejętnością "Paktujemy?". Jej koszt many został zredukowany (z zakresu 60-40 pkt. many do zakresu 55-35 pkt. many). Skróceniu uległ także czas odnowienia umiejętności (z 5 sekund do 4.5 sekundy).

Rek'sai była za mocna w rękach uzdolnionych graczy - tak zmianę argumentuje deweloper gry. Modyfikacja obejmuje umiejętności ukryte pod przyciskiem "E". Wraz z łatką Ukąszenie Furii będzie zadawać mniejsze obrażenia (z zakresu od 50 do 90 pkt. obrażeń do zakresu od 55 do 75 pkt. obrażeń). Niezmienny zostaje bonus w wysokości 85% dodatkowych obrażeń od ataku.

Sona otrzymała osłabienie przyrostu statystyki pancerza - z 3,3 pkt. do 3 pkt. Dodatkowo zwiększeniu uległ czas odnowienia Pieśni Prędkości z 12 do 14 sekund.

Patch 12.1 w League of Legends. Statystyki zmian przedmiotów

Zaćmienie - Riot Games uznało, że nieco przesadzili z jego wzmocnieniami w poprzedniej aktualizacji. Czas odnowienia Wiecznego Wschodzącego Księżyca dla bohaterów walczących w zwarciu zwiększono z 6 do 8 sekund.

Siła Natury, w przeciwieństwie do poprzedniego przedmiotu, otrzymała szereg wzmocnień. Czas utrzymywania się ładunków pochłonięcia wzrósł z 5 do 7 sekund. Dodatkowo zmniejszenie obrażeń magicznych rozproszenia wzrósł z 20% do 25%.

Dokładne zmiany Nieśmiertelnego Łuklerza przedstawiliśmy powyżej. Obrażenia ataku zostały zredukowane o pięć punktów, natomiast otrzymywana tarcza Linii Życia zostanie zawarta w przedziale od 275 do 650 punktów.

Koniec Rozumu jest ostatnim przedmiotem, który przeszedł szereg zmian. Na nieszczęście dla graczy lubujących się w bohaterach opartych na prędkości ataku, okazały się one negatywne. Od najnowszej aktualizacji przedmiot dostarcza 10 pkt. odporności na magię mniej. Dodatkowo zmieniono recepturę jego budowy. Od teraz potrzebujemy Ogniolubny Topór, Płaszcz Negacji, Kilof oraz 675 sztuk złota. Łączny koszt przedmiotu pozostał bez zmian.

League of Legends European Championship LECPrzełom dla kobiet w esporcie! Zawodniczka zagra w prestiżowych rozgrywkach?