Tak wygląda szkoła marzeń? W Japonii powstało pierwsze takie liceum na świecie

Klasy o profilu esportowym istnieją w Polsce od kilku lat, w Japonii jednak zdecydowano się na poważniejszy ruch - powstanie tam liceum esportowego. Esport Koutou Gakuin to pierwsza taka szkoła na świecie.

Japończycy od dekad bardzo mocno angażują się w gry komputerowe i esportową odsłonę tej rozrywki. Teraz idą o krok dalej, tworząc Esports Koutou Gakuin. Będzie to liceum esportowe, pierwsze takie na świecie.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Gry na zaliczenie klasy

Komentowanie, rywalizowanie, streaming, wiedza o grach, tworzenie scenariuszy – tak będą wyglądały lekcje uczniów, którzy rozpoczną swoją edukację w Esports Koutou Gakuin. To pierwsza na świecie esportowa szkoła, która powstaje w Shibuya w Japonii. Jej otwarcie zapowiedziano na kwiecień 2022 roku.

Uczniowie, którzy przekroczą progi tej placówki, będą mogli wybrać różne ścieżki zawodowe. Szkoła bowiem ma kształcić przyszłych esportowców, streamerów, twórców kontentu, programistów, ale także ludzi odpowiedzialnych za tworzenie gier lub scenariuszy do nich. Wachlarz możliwości jest więc szeroki, a ponadto uczniowie będą również mieli przedmioty znane ze szkół tradycyjnych. Esportowe lekcje będą dodatkiem, ale na który będzie kładziony duży nacisk. W końcu Esports Koutou Gakuin ma dać japońskim dzieciom możliwość postawienia pierwszych kroków w świecie gamingu i esportu.

Patryk 'starxo' Kopczyński i Aleksander 'zeek' Zygmunt zostali mistrzami świata w Valorancie.Polacy najlepsi na świecie. Nikt nie zarobił więcej niż oni

Profesjonalne zaplecze

Pierwsza esportowa szkoła na świecie będzie posiadać naprawdę imponujące zaplecze. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia pomieszczeń, w których będą uczyć się uczniowie, by zrozumieć skalę tego przedsięwzięcia. Dzieci będą korzystały z komputerów z najnowszymi podzespołami.

Esportowe liceum w Japonii.Esportowe liceum w Japonii. fot. Esports Koutou Gakuin

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ponadto nauczycielami zostaną praktycy, czyli ludzie znający esport i gaming od podszewki. Uczniowie będą mieli więc zajęcia z profesjonalnymi esportowcami, którzy zakończyli już karierę lub są aktywnymi zawodnikami.

Skąd na to wszystko znajdą się pieniądze? Szkoła będzie finansowana przez operatora komórkowego NTT oraz drużynę piłkarską Tokyo Verdy. Menadżerowie z obu firm znajdą się także w radzie pedagogicznej szkoły i będą mogli służyć radą uczniom, a także nadzorować cały proces uczenia.

Esports Koutou Gakuin to kolejny krok w stronę rozwoju esportu. Dotychczas znaliśmy jedynie klasy o profilu esportowym – kilkadziesiąt z nich funkcjonuje również w Polsce. W Japonii jednak powstanie całe liceum kształcące ludzi w kierunku esportu i gamingu, posiadające znacznie lepszy sprzęt i nauczycieli, którzy nie są tylko teoretykami. Z tego względu taka inicjatywa może przynieść znacznie lepsze skutki.

Michał 'Nisha' Jankowski to najlepszy polski gracz w Dota 2.Tak zarabiali polscy gracze w 2021 roku. Kilkaset tysięcy dla nastolatków

Więcej o: