Sensacyjny powrót gwiazdy esportu? Ten transfer okazał się niewypałem

Według informacji podanych przez portal 1pv.fr, gwiazda Counter Strike'a, Nicolai "dev1ce" Reedtz miałby opuścić Ninjas in Pyjamas. Duńczyk myśli o powrocie do Astralis.

Nicolai Reedtz dołączył do NiP wiosną tego roku. Była to wielka niespodzianka, bowiem nikt nie spodziewał się takiego ruchu. Teraz okazuje się, że już wkrótce przygoda Duńczyka w szwedzkiej organizacji może dość szybko się zakończyć.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Nicolai "dev1ce" Reedtz wróci do Astralis?

"Dev1ce" dołączył do Ninjas in Pyjamas, gdyż przez cztery lata mieszkał w Szwecji i mówił po szwedzku. W obliczu pandemii i organizacji Majora w Sztokholmie, ta opcja wydawała się dość logiczna. Tym bardziej, że ewidentnie w Astralis coś się wypaliło i skład zmierzał ku zakończeniu wspólnej gry. Debiut gwiazdy nastąpił w nieszczęsnym meczu przeciwko polskiej ekipie Anonymo Esports. Nie był on zbyt udany. Najpierw Polacy wygrali, ale potem z powodu problemów z serwerem NiP zgłosiło sprzeciw i mecz został powtórzony. Szewdzki zespół wtedy okazał się lepszy, ale sporo stracił w oczach kibiców z całego świata.

Gianni Infantino - przewodniczący FIFAFIFA jeszcze mocniej stawia na esport. Powstała FIFAe

Dobre wyniki szwedzkiego zespołu pojawiły się po sześciu miesiącch. NIP wygrał IEM Fall i wszedł do czołowej piątki świata. Jednak sztokholmski Major zakończył się dla tej ekipy bardzo nieudanie. Drużyna "dev1ce'a" odpadła w ćwierćfinale PGL Major Sztokholm i na nic zdał się m.in. transfer Patricka "es3taga" Hansena.

Ostatnie wyniki zespołu nie były zadowalające. NIP przegrał podczasów BLAST Premier Fall m.in. z Teamem Liquid będącym w przebudowie. To spowodowało, że Duńczyka nie zobaczyliśmy w play-offach IEM Winter i BLAST Premier World Final. Oficjalnie z powodów zdrowotnych.

"Dev1ce" miałby teraz wrócić do Kopenhagi, ale nie bedzie to prosta transakcja. Transfer ten wycenia się na kwotę między 700 tys. a milionem dolarów. Nicolai Reedtz wydaje się jednak być tym zawodnikiem, który mógłby rozwiązać problemy Astralis. Z pewnością z tego ruchu ucieszyłby się Lukas "gla1ve" Rossander, który obecnie jest zmuszony do gry ze snajperką.

Nowe wydarzenie w FIFA 22. Neymar, Modrić i Pogba z niesamowitymi kartamiNowe wydarzenie w FIFA 22. Neymar, Modrić i Pogba z niesamowitymi kartami

Więcej o: