Mercedes jednak z mistrzostwem. Ich kierowca najlepszy na wirtualnym torze

Wraz z końcem sezonu w Formule 1 zakończyły się również rozgrywki w jej wirtualnej wersji. Po mistrzowski tytuł sięgnął Jarno Opmeer, który tym samym po raz drugi z rzędu został mistrzem świata.

Formuła 1 ma swoje zawody na wirtualnych torach Esports Series Pro Championship. Ściganie zakończyło się 16 grudnia, a mistrzem świata został Jarno Opmeer z Mercedesa.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Drugi tytuł z rzędu

Mercedes ma małe pocieszenie – chociaż Lewis Hamilton stracił mistrzostwo na ostatnim okrążeniu podczas Grand Prix Abu Dhabi, to jego esportowy odpowiednik – Jarno Opmeer – triumfował. Holender jest kierowcą Mercedesa na wirtualnym torze w oficjalnej grze królowej motosportu – F1 2021.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jarno Opmeer tym samym potwierdził, że obecnie w esportowym świecie nie ma sobie równych. Holender wygrał klasyfikację ogólną po raz drugi. Rok temu zrobił to jednak w barwach Alfa Romeo. Mistrzostwo świata do Mercedesa wróciło zaś po raz pierwszy od 2018 roku. Skrót ostatniego wyścigu można obejrzeć poniżej:

 

W esportowych zawodach startowało bardzo wiele kierowców. Do kwalifikacji przystąpiło aż pół miliona graczy. Ostatecznie mistrz jest tylko jeden i jego nazwisko to Jarno Opmeer. Holender wyprzedził drugiego w klasyfikacji Frederika Rasmussena z Red Bulla o 21 punktów. Mercedes zaś zdobył również mistrzostwo świata konstruktorów.  

NeymarNeymar podpisał kontrakt z gigantem! Na wyłączność. Zuckerberg już działa

Więcej o: