Neymar podpisał kontrakt z gigantem! Na wyłączność. Zuckerberg już działa

Neymar już nie będzie streamował gier na Twitchu. Zawodnik Paris Saint-Germain podpisał umowę na wyłączność z platformą Facebook Gaming. - Granie w gry to jedna z moich największych pasji - napisał Brazylijczyk na Instagramie.

Neymar, tak jak wiele innych osób, postanowił tworzyć transmisje na żywo na początku epidemii koronawirusa. Piłkarz Paris Saint-Germain rozpoczął streamowanie na Twitchu, a jedną z gier, którą skrzydłowy pokazywał widzom, był "Counter Strike: Global Ofensive". Neymar szybko zjednał sobie sympatię fanów i zdobył ponad 800 tys. obserwujących na Twitchu. W listopadzie zeszłego roku Neymar dostał bana za ujawnienie numeru telefonu Richarlisona. Twitch uznał to za naruszenie prywatności osób trzecich.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

Oficjalnie: Neymar będzie streamował wyłącznie na Facebook Gaming. Obiecał częste transmisje

Neymar opublikował wideo na Instagramie, w którym poinformował widzów o podpisaniu nowego kontraktu. Nie chodzi jednak o przedłużenie współpracy z Paris Saint-Germain, a o rozpoczęcie transmisji na żywo na platformie Facebook Gaming. "Granie w gry to jedna z moich największych pasji i bardzo jestem zachwycony, że mogę Wam ogłosić moją współpracę w roli streamera z Facebook Gaming. Obserwujcie moją stronę na Facebooku. Nie mogę się doczekać, żeby znów cieszyć się streamowaniem z Wami" - napisał Neymar na Instagramie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tym samym platforma stworzona przez Marka Zuckerberga chce zwiększyć popularność i podjąć rękawicę w rywalizacji ze znacznie starszym Twitchem oraz YouTubem. Piłkarz lidera Ligue 1 zobowiązał się do tego, że często będzie streamował, a dodatkowo raz w miesiącu będzie współpracował z innymi twórcami na platformie Facebook Gaming. Jeśli ktoś spodziewa się, że Neymar będzie na transmisjach na żywo grał w FIFĘ lub Pro Evolution Soccer, to może się bardzo rozczarować.

Pierwszy stream Neymara na Facebook Gaming odbędzie się w piątek 17 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego. Reprezentant Brazylii głównie streamuje takie gry, jak Counter Strike: Global Ofensive, Call of Duty czy Fortnite.

Więcej o: