W CS:GO zdetronizowano króla headshotów. Ukraiński gwiazdor na czele klasyfikacji

Adil "ScreaM" Benrlitom nie jest już najlepszym aimerem w CS:GO. Belg dzierżył ten tytuł od początku swojej kariery, teraz jednak oddał pierwsze miejsce Valeriyemu "B1T" Vakhovskiy'emu z Natus Vincere.

Headshoty to najbardziej efektowne strzały w CS:GO. Wielu graczy słynie z bycia „aimerami", czyli zawodnikami, którzy posiadają błyskawiczną reakcję i chirurgiczną precyzję. Dotychczas wzorem był Adil „ScreaM" Benrlitom, Belg jednak został zdetronizowany w klasyfikacji wszechczasów przez gracza Natus Vincere.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Legenda ScreaMa

Benrlitom ostatni swój mecz w CS:GO rozegrał w 2019 roku. To jednak nie przeszkodziło mu w piastowaniu zaszczytnego pierwszego miejsca w klasyfikacji wszechczasów w statystyce headshotów. Belg przez całą swoją karierę utrzymał 68,1% skuteczności, oznacza to, że prawie 7/10 zabójstw z jego rąk było trafieniami w głowę.

ScreaM przez całą karierę był kojarzony jako najlepszy aimer na świecie. Jego precyzja budziła respekt i podziw wśród kibiców i przeciwników. Śledząc historyczne statystyki można zauważyć, że od 2012 co roku Belg był na czele stawki. W 2020 roku porzucił jednak swoją karierę w CS:GO i zaczął budować pozycję w VALORANCIE.

Kacper 'Inspired' Słoma w barwach Rogue na Worlds 2021Poznaliśmy pierwszych rywali Inspireda w Ameryce. Grupy LCS Lock-In rozlosowane

Umarł król, niech żyje król

Mimo tego, że ScreaM od dwóch lat nie zagrał spotkania w CS:GO, nadal utrzymywał pozycję numer 1 w klasyfikacji wszechczasów aimerów. Do czasu. W ostatnich dniach przegonił go Valeriy „B1T" Vakhovskiy. Ukrainiec obecnie może pochwalić się 69,1% skuteczności, co jest wynikiem lepszym o jeden punkt procentowy od Belga.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tym samym Benrlitom stracił swoją pozycję. Warto jednak zauważyć, że Belgowi było znacznie trudniej utrzymać taką skuteczność. Na portalu HLTV ma zanotowane ponad 37000 rund i 27501 zabójstw. Mimo tak ogromnej próby może pochwalić się 68,1% headshotów.

W przypadku B1Ta mówimy tutaj o wiele mniejszym doświadczeniu. 18-latek w karierze rozegrał zaledwie 4269 rund, w których uziemił 2906 przeciwników. Przy takich liczbach znacznie łatwiej utrzymać wysoki procent skuteczności. Gracz Natus Vincere to jednak duży talent i niewykluczone, że w przyszłości będzie grał jeszcze lepiej. Wówczas zdołałby utrzymać imponujący procent headshotów i tym samym 1. miejsce w klasyfikacji wszechczasów.

Hiszpańskie media o porażce Barcelony. 'Blamaż', 'kpina', 'puste słowa'Pique w końcu zaprezentował swój zespół LoL-a. Ten już zadebiutował przeciwko Karmine Corp

Więcej o: