Amerykanie czekają już dwa lata. Kolejny turniej esportowy odwołany

Plany były ambitne, ale ostatecznie DreamHack zrezygnował z organizacji turnieju w amerykańskim Anaheim. Organizator za powód rezygnacji podaje "zwiększające się problemy w organizacji imprezy".

DreamHack Anaheim miał przywrócić esportowe życie w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie Amerykanie będą musieli jeszcze trochę poczekać na tego typu wydarzenie, bowiem organizatorzy odwołali festiwal zaplanowany na luty 2022.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Plany legły w gruzach

Odwołanie DreamHacka niesie za sobą znacznie większe konsekwencje. Kwalifikacje do turnieju już się odbyły, znaliśmy uczestników, którzy teraz muszą przemeblować swój kalendarz i zmienić plany. Ponadto DreamHack Anaheim był częścią ESL Challenger – cyklu tworzonego przez ESL-a i DreamHacka. Wypadnięcie jednego elementu będzie oddziaływać na resztę imprez.

Krzysztof Pikiewicz, SVP of Festivals w ESL Gaming tłumaczy, że niestety nie było innego rozwiązania. – Odwołanie DreamHack Anaheim nie było łatwą decyzją, bowiem chcieliśmy zorganizować pierwszy festiwal tego typu w Stanach Zjednoczonych po dwóch latach posuchy – tłumaczy Polak. Warto zaznaczyć, że anulowano rozgrywki CS:GO, czyli najważniejszą część imprezy. Turniej w grze Halo jednak się odbędzie, na razie nie wiadomo w jakiej formie.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pikiewicz podał również powód, dlaczego turniej się nie odbędzie. – DreamHack tworzy przestrzeń dla całego środowiska, by nawiązać kontakt, grać, poznawać się, wchodzić w interakcję, uczyć się gamingowego stylu życia. W przypadku DreamHacka Anaheim nie czuliśmy, że stworzenie takiej imprezy będzie możliwe już w lutym – twierdzi. Najprawdopodobniej ma na myśli narastające obostrzenia z powodu trwającej pandemii koronawirusa i pojawieniem się nowego wariantu – Omikron. Kolejne kraje decydują się na ograniczenia, organizatorzy zdecydowali, że planowanie imprezy masowej na luty 2022 jest zbyt ryzykowne.

Amerykanie jednak nie pozostaną bez imprez w przyszłym roku. Kolejne wydarzenia zapowiedział już sam Pikiewicz. – Skupiamy się teraz na organizacji DreamHacka Dallas i DreamHacka Summer, które odbędą się już w czerwcu. Nie możemy się doczekać, aż powitamy środowisko graczy na tych festiwalach.

Uzi w barwach Royal Never Give UpEsportowa legenda wraca z emerytury. Tym razem w barwach innej organizacji

Więcej o: