Przez ponad 123 tysiące lat oglądano esportowe MŚ. Zdumiewające liczby

Riot Games pochwaliło się wynikami liczbowymi minionych mistrzostw świata w League of Legends. Te są naprawdę zaskakujące.

Lekko ponad miesiąc temu, bowiem 6 listopada, świat mógł obserwować koronowanie nowych mistrzów świata w League of Legends. EDward Gaming wynikiem 3:2 pokonało mistrza z 2020 roku - DWG KIA. Odzyskanie Pucharu Przywoływacza przez chińską drużynę niewątpliwie musiało sprowadzić wielu widzów przed ekrany, wszak LoL jest niezwykle popularną grą w Państwie Środka.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Statystyki Worlds 2021 upublicznione

I tak też było. Riot wypuścił we wtorek krótki film podsumowujący liczbowo Worlds 2021. W nim możemy zaobserwować parę ciekawych statystyk, które podkreślają, jak popularne stały się mistrzostwa świata w League of Legends.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W szczytowym momencie turniej śledziły 73 860 742 miliony osób. To naprawdę zdumiewająca liczba, która jeszcze lepiej prezentuje się w porównaniu. To między innymi więcej ludzi, niż populacja Francji (67 miliona w 2020 roku według Banku Światowego). 

 

Mistrzostwa świata oglądano przez ponad 123 tysiące lat

Czego jeszcze możemy się dowiedzieć z video organizatorów? Między innymi tego, przez ile sumarycznie oglądano Worlds 2021. Tutaj liczba również jest niezwykle zaskakująca, wszak widzowie spędzili łącznie 1 084 991 999 godzin na transmisji. To około 45 207 999 dni lub 123 772 lat. 

Paweł 'innocent' Mocek w barwach Anonymo Esports.Wicemistrzowie, a teraz spadkowicze. Anonymo żegna się z ESEA Premier

Warto podkreślić, że to wszystko działo się na przestrzeni 121 gier, co również jest zaznaczone w materiale organizatorów. Niemniej patrząc na młody wiek League of Legends, takie liczby niewątpliwie robią ogromne wrażenie. Co więcej, udowadniają one, że LoL jest dzisiaj jednym z największych tytułów esportowych na świecie.

Selfmade w barwach VitalityNowa superdrużyna na europejskiej scenie. Sprawdzony przepis na sukces czy pieniądze wyrzucone w błoto?

Więcej o: