Kompletna deklasacja. Vitality mistrzem IEM Winter

Tym razem obyło się bez zaskoczenia. Team Vitality zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonał Ninjas in Pyjamas i zgarnął trofeum Intel Extreme Masters Winter.

Ninjas in Pyjamas zaskoczyli wszystkich, kiedy w sobotę ze zmiennikiem w składzie pokonali G2 Esports. Według wielu półfinał IEM Winter powinien należeć do Nikoli "NiKo" Kovaća i spółki, aczkolwiek to Ninja wynikiem 2:1 przeszły dalej. W finale nie było jednak miejsca na niespodzianki.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Vitality pewnie wygrywa IEM Winter

W nim na szwedzko-duńską formację czekał Team Vitality, który dzień wcześniej pewnie poradził sobie z Gambit Esports. Nic więc dziwnego, że to Francuzów stawiano w świetle faworytów, tym bardziej że sam finał odbywał się w formacie best-of-five. NiP-owi mogło po prostu zabraknąć doświadczenia, żeby zatriumfować w tak długim boju. 

Sama seria skończyła się jednak wynikiem 3:0. Niedzielnego wieczoru nie było mocnych na Vitality. Nieobecność Nicolaia "device'a" Reedtza była widoczna, bowiem Ninjas in Pyjamas brakowało zawodnika, który wygrywałby kluczowe pojedynki. Najlepszym graczem w serii został Mathieu "ZyWoO" Herbaut, co nie jest żadną większą niespodzianką. Francuz tym samym zgarnął swój pierwszy tytuł MVP w 2021 roku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Snajper na zdobycie indywidualnego wyróżnienia będzie miał w tym roku jeszcze jedną okazję. Mowa tutaj o BLAST Premier World Final 2021, które startuje już we wtorek. Pierwszym rywalem Teamu Vitality będzie Astralis. Samym faworytem całego turnieju niewątpliwie będzie Natus Vincere. 

Patryk 'starxo' Kopczyński i Aleksander 'zeek' Zygmunt zostali mistrzami świata w Valorancie.Z piekła do nieba. Polacy mistrzami świata w Valorancie!

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: