Znamy przyszłość największego talentu CS:GO. Prawie 2,5 miliona złotych za nastolatka

Wygląda na to, że to już koniec sagi z Ilyą "m0NESY" Osipovem w roli głównej. Rosjanin wkrótce zasili szeregi G2 Esports, co potwierdził dziennikarz 1pv.fr - Guillaume "neL" Canelo.

m0NESY to najbardziej rozchwytywany nick w CS:GO. 16-letni talent mianowany następcą Oleksandra „s1mple" Kostylieva będzie od przyszłego roku reprezentantem G2 Esports. Kwota transferu to prawie 2,5 miliona złotych.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Prawie 2,5 miliona złotych za nastolatka

Według informacji znanego francuskiego dziennikarza – neLa – m0NESY wkrótce trafi pod skrzydła G2 Esports. Taki ruch był omawiany od dawna i wszystko wskazuje na to, że wymarzony transfer za moment stanie się faktem.

Rosjanin odejdzie z Natus Vincere za ogromną kwotę wykupu – to 600 tysięcy dolarów plus bonusy. Jest to bardzo duża cena jak za 16-latka, który jeszcze nie zdążył w pełni rozwinąć skrzydeł. Przypomnijmy, że nastolatek dotychczas reprezentował barwy akademii Natus Vincere, gdzie przerastał swoich rówieśników o kilka poziomów.

Negocjacje dobiegły końca

Rozmowy na temat transferu trwały od dawna, o czym pisaliśmy już w listopadzie. Wówczas mówiło się o kwocie 200 tysięcy dolarów, teraz jednak najnowsze informacje podnoszą kwotę wykupu trzykrotnie.

Na początku grudnia zaś dowiedzieliśmy się, że m0NESY opuści barwy Natus Vincere, co potwierdził sam zawodnik i organizacja. 16-latek zapowiedział, że od 2022 rozpocznie nowy rozdział w swojej esportowej karierze. Owy rozdział będzie pisany w barwach G2 Esports.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kogo zastąpi m0NESY? Pozycje dwóch Bośniaków – Nikoli „NiKo" Kovacia i Nemanji „huNter" Kovacia są niezagrożone. Wygląda więc na to, że zespół opuści ktoś z dwójki Francuzów – mowa o François "AmaNEk" Delaunayu i Audricu "JACKZ" Jugu. Sam transfer m0NESY'ego nie musi być ostatnim ruchem w wykonaniu G2 Esports. Sporo mówi się również o angażu Aleksiego "Aleksib" Virolainena. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA