Esportowa gwiazda rozchwytywana. Ropz na celowniku wielkich zespołów

Robin "ropz" Kool to jedno z najgorętszych nazwisk na obecnej karuzeli transferowej CS:GO. Estończyk wkrótce może opuścić MOUZ. Gdzie trafi? Już teraz o jego angaż walczą takie organizacje jak Vitality, Liquid, FaZe i G2.

Kariera ropza w barwach MOUZ powoli dobiega końca. 21-latek jest częścią organizacji od ponad czterech lat, ale wkrótce może zmienić barwy. Na jego stole leżą oferty od największych organizacji esportowych na świecie.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Pora zrobić kolejny krok w karierze

Na temat przyszłości ropza rozpisał się OverDrive.  Znany leaker w świecie CS:GO na swoim telegramie opisał sytuację Estończyka, która jest naprawdę bardzo ciekawa. Kool bowiem od lat jest uważany za jednego z najlepszych graczy na świecie, ale jego obecna drużyna – MOUZ – nie spełnia jego oczekiwań. Można powiedzieć, że 21-latek obecnie „dusi się" w zespole, który coraz bardziej od niego odstaje.

Ropz z MOUZ jest związany od kwietnia 2017 roku. Niemiecka organizacja stworzyła dla niego znakomite warunki do rozwoju i to właśnie pod jej opieką gracz tak się rozwinął. Wygląda jednak na to, że pora zrobić krok dalej i przejść do jeszcze lepszego zespołu. Estończyk w barwach MOUZ wygrał kilka znaczących turniejów, jednak 2021 rok to czas dużych rozczarowań. Jedyne co się nie zmieniło to znakomita forma ropza.

Kikis na Worlds 2018Dwójka Polaków trafi do zagranicznego zespołu? Nowe informacje

Dwójka już odpadła z wyścigu, dwójka nadal w grze

Estończykowi kończy się wkrótce kontrakt – jego termin ważności upływa za trzy miesiące. MOUZ jednak wpisało bardzo dużą kwotę wykupu za swojego gracza, więc najbardziej prawdopodobny scenariusz to przeczekanie owych trzech miesięcy i zakontraktowanie go za darmo.

Według informacji OverDrive’a ropz otrzymał już propozycje dołączenia do nowych drużyn. Kto zaoferował kontrakt Estończykowi? Były to Vitality i Liquid, jednak gracz odrzucił obie marki. Nie wiemy dlaczego to zrobił.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Propozycje padły również ze strony FaZe i G2 Esports. Do tych pierwszych ropz jest przymierzany od dawna i wygląda na to, że przypuszczenia miały w sobie ziarnko prawdy. Obecny zawodnik MOUZ miałby w FaZe zastąpić Olofa „olofmeister" Kajbjera. Według OverDrive’a to pomiędzy tymi dwoma organizacjami będzie wybierał 21-latek.

Fragment nagrania przedstawiającego działanie buga.Fatalny błąd w CS:GO. Prawie nie do wykrycia

Przemeblowanie w G2 Esports

G2 Esports jest w trakcie przebudowy składu League of Legends. Organizacja jednak zamierza również poczynić zmiany w swojej dywizji CS:GO. Pisze o tym OverDrive, który wyliczył, kto może przybyć do G2, a kto odejdzie.

Według leakera pozycje Nikoli „NiKo" Kovacia i Nemanji „hunter" Kovacia w organizacji są niepodważalne. Do dwójki mogą zaś dołączyć ropz z ukraińskim talentem Ilyą „m0NESY" Osipovem. Istnieje również inny wariant, w którym oprócz wspomnianej dwójki do drużyny dołączy również Aleksi „Aleksib" Virolainen z OG. Wówczas mielibyśmy do czynienia z rewolucją kadrową w G2.

Acend zeekZespół Polaków w półfinale MŚ! Pewnie pokonał Filipińczyków

Więcej o: