Zespół Polaków w półfinale MŚ! Pewnie pokonał Filipińczyków

Nie było mocnych na Acend w ćwierćfinale mistrzostw świata w VALORANCIE. Patryk "starxo" Kopczyński, Aleksander "zeek" Zygmunt i spółka pewnie zakwalifikowali się w kolejnym etapie turnieju.

W środę rozpoczęły się play-offy VALORANT Champions 2021. W inauguracyjnym spotkaniu Acend z dwoma Polakami w składzie podjęło Team Secret. Drużyna z Filipin rzutem na taśmę dostała się do ćwierćfinałów, w wyniku czego w środowym starciu to ekipa starxo była faworytem. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Acend gładko pokonało rywali

Acend spełniło oczekiwania fanów, wszak europejska drużyna bez większych problemów poradziła sobie z rywalami. Pierwsza mapa była wyborem Filipińczyków, aczkolwiek zeek i spółka już na Icebox pokazali, że są po prostu lepiej przygotowani do ćwierćfinału. Zakończyła się ona wynikiem 13:8. Następnie oba zespoły załadowały się na Breeze, na którym Team Secret nie miało nic do powiedzenia. Acend wygrało wynikiem 13:6 i zatriumfowało w serii.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Tego samego wieczoru Acend poznało swoich rywali w półfinale. Są nimi reprezentanci Teamu Liquid, którzy wyeliminowali ostatnią formację z Ameryki Północnej, Cloud9 Blue. Spotkanie to było odrobinę bardziej wyrównane, niż starcie Acend, wszak Adil "ScreaM" Benrlitom i spółka potrzebowali 23 i 24 rund, żeby zatriumfować na kolejno Bind i Ascent. 

Perkz Cloud9Europejska superdrużyna w końcu potwierdzona. Vitality odkryło karty

Czeka nas europejski finał?

Sam półfinał odbędzie się dopiero w sobotę o godzinie 18:00. W czwartek czeka nas kolejna seria ćwierćfinałowych rozstrzygnięć, w których zobaczymy inne dwie europejskie drużyny - Gambit Esports oraz Fnatic. Jeżeli obie z nich wygrają swoje mecze, to w półfinałach mistrzostw świata będziemy mieli samych przedstawicieli Starego Kontynentu, co będzie wyraźnie podkreślało siłę regionu na tle reszty świata. 

Dwunasta Drużyna Tygodnia w FIFA 22 ujawniona. W składzie m.in. gwiazdy Bayernu i RealuDwunasta Drużyna Tygodnia w FIFA 22 ujawniona. W składzie m.in. gwiazdy Bayernu i Realu

Więcej o: