FIFA 22. Grosicki wyróżniony! Polak w jednym rzędzie z Griezmannem i Van Dijkiem

Pojawiła się nowa drużyna tygodnia FIFA 22. Wśród wyróżnionych piłkarzy znalazł się jeden Polak - Kamil Grosicki. Specjalne karty otrzymały również takie gwiazdy jak Antoine Griezmann, Virgil Van Dijk czy Bukayo Saka.

Drużyna tygodnia to 23 karty specjalne dla piłkarzy, którzy wyróżnili się w minionej kolejce na prawdziwych boiskach piłkarskich. FIFA 22 wynagradza zawodników za osiągnięcia, podnosząc im statystyki. Jednym z wyróżnionych jest Kamil Grosicki.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Grosicki w drużynie tygodnia

To 11. drużyna tygodnia w FIFA 22. Kamil Grosicki jest drugim Polakiem, po Wojciechu Szczęsnym, który znalazł się w tym prestiżowym gronie. Co ciekawe skrzydłowy nie jest jednak pierwszym graczem z Ekstraklasy, bo w tym sezonie wyróżnienie otrzymał chociażby Pelle Van Amersfoort grający dla Cracovii.

Grosicki wsławił się w ostatniej kolejce hat-trickiem asyst w zwycięskim spotkaniu 5:1 pomiędzy Pogonią Szczecin a Lechią Gdańsk. FIFA zapewne wynagrodziła Polaka za indywidualny popis, ale również za bardzo wysokie zwycięstwo całej drużyny w meczu na szczycie Ekstraklasy. Karta Grosika posiada teraz całkiem przyzwoite statystyki i warto zauważyć, że stała się złota. Na podstawowej wersji Kamil ma ocenę 71, karta in-form zaś oceniona jest na 78.

Sergio Aguero na swoim streamie.Sergio Aguero wraca do streamowania. Będzie oglądał swoją drużynę na mistrzostwach świata

Van Dijk, De Jong i Griezmann również wyróżnieni

Najnowsza drużyna tygodnia nie powala na kolana. Przede wszystkim brakuje w niej znakomitych kart piłkarzy atakujących. Atak złożony z ulepszonych wersji Antoine Griezmanna, Gaëtan Laborde i Domenico Berardiego nie zachwyca. Ponadto wyróżnieni zostali James Maddison i Bukayo Saka, którzy przez swoje poszczególne statystyki nie są wybitnymi wyborami do składów na tym etapie gry.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kto jeszcze został wyróżniony? Uwagę przyciąga Virgil Van Dijk. Jego karta oceniona na 90 będzie filarem defensywy, zwłaszcza, że Holeder ma tempo ocenione na aż 80. Stoper Liverpoolu z obecnymi statystykami poradziłby sobie równie dobrze na środku pomocy.

Z prawdziwych środkowych pomocników wyróżniono zaś Frenkiego de Jonga i Ilkaya Gundogana. Obaj strzelili po jednej bramce w ostatniej kolejce swoich lig.

FIFA 22Eredivisie zorganizuje największy festiwal gier w Europie. Chodzi o produkcje sportowe

Więcej o: