Bohater popularnego serialu pojawi się w grze. "Być może będą też inni"

Tego można się było spodziewać. Po premierze Arcane wielu widzów i fanów uniwersum League of Legends spekulowało, kto może dołączyć do świata z gier Riot Games. W środę otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie.

Arcane to wspólna produkcja Riot Games i Netflixa, której akcja odbywa się w świecie stworzonym przez pierwszą z wymienionych firm. W serialu ujrzymy wiele postaci znanych z LoL-a, takich jak Jinx, Vi, Jayce, Caitlyn czy Heimerdinger, które odgrywają w nim ważne role. W Arcane pojawiają się jednak oryginalne postaci, wcześniej nieznane graczom LoL-a.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Silco już niedługo zawita do Teamfight Tactics

W związku z tym po zakończeniu pierwszego sezonu fani prędko zaczęli spekulować, kogo możemy spodziewać się w jednej z gier Riot Games. Według nich taki ruch miałby wiele sensu, z czym trudno się nie zgodzić. W środę twórcy oficjalnie potwierdzili angaż pierwszej z nich do jednej ze swoich gier.

Więcej treści znajdziesz też na Gazeta.pl

Mowa tutaj o Silco. W pierwszym sezonie Arcane jest on głównym antagonistą. Już niedługo zostanie za to jedną z używalnych postaci w auto-battlerze Riotu, Teamfight Tactics. Silco ma zostać dodany do gry w lutym, chociaż konkretna data obecnie pozostaje nieznana. Zostanie on jednocześnie pierwszym bohaterem w TFT, który nie istnieje w League of Legends. 

Arnold Schwerzenegger zawita do świata World of Tanks. Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta do World of Tanks PC

Bohater może rozpocząć nowy trend

Jednocześnie deweloperzy podkreślają, że pomimo faktu, iż Silco będzie pierwszą postacią w TFT, która wcześniej nie istniała w LoL-u, to nie musi być ostatnią. "Być może inni outsiderzy pojawią się w Teamfight Tactics w przyszłości" możemy przeczytać w ogłoszeniu. Kto wie, może twórcy mają na myśli innych bohaterów z Arcane, a może planują wprowadzenie kogoś zupełnie nowego. 

Kolejny piłkarz inwestuje w esport. To gwiazda Manchesteru United Kolejny piłkarz inwestuje w esport. To gwiazda Manchesteru United

Więcej o: