Byli na szczycie, po dwóch latach organizacja wraca z nowym składem CS:GO

2 lata temu byli na szczycie, gdy dotarli do finału StarLadder Major Berlin 2019. Tamtejszą drużynę wykupiło jednak Virtus.pro, a AVANGAR zniknęło ze świata CS:GO. Dzisiaj organizacja wraca z nowym zespołem.

AVANGAR to organizacja, która stworzyła podwaliny pod obecne Virtus.pro. Kazachowie przez dwa lata nie byli obecni na profesjonalnej scenie CS:GO. Teraz wracają ze składem zbudowanym ponownie z graczy regionu CIS.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Szybko przyszło, szybko poszło

Organizacja AVANGAR to w pewien sposób unikat. Klub powstał w 2017 roku i potrzebował zaledwie dwóch lat, by wspiąć się na szczyt. Mowa o StarLadder Major Berlin, kiedy to drużyna dotarła wówczas do finału tego prestiżowego turnieju. Całej imprezy wygrać się nie dało, bo to zrobiło perfekcyjne Astralis, niemniej jednak tamtejsi gracze zapisali się w historii Counter Strike'a.

Po StarLadderze był inny sukces - zwycięstwo na BLAST Pro Series Moscow 2019. Wówczas kibice mogli być już pewni, że występ w Berlinie nie był przypadkiem i w regionie CIS narodziła się nowa, bardzo mocna drużyna. Zauważyli to również włodarze Virtus.pro, którzy byli rozczarowani wynikami polskiego składu i chcieli wrócić do wygrywania. Zdecydowali się w grudniu 2019 roku zatrudnić cały skład AVANGAR, jednocześnie rezygnując z Polaków.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W ten sposób AVANGAR zniknęło ze świata CS:GO. Organizacja złożyła nową, kazachską drużynę, ale ta wytrwała jedynie przez 2 miesiące w 2020 roku, nie wypływając na międzyregionalne wody. Ten epizod można więc przemilczeć. Tym samym przez niecałe dwa lata o AVANGAR nie słyszeliśmy nic. To taki sam okres, w którym organizacji od zera udało się wspiąć na szczyt światowej sceny.

Dawid Szymański, CEO Knacks"Większość graczy chcemy transferować poza Polskę". Czym zajmuje się menedżer esportowy?

Idzie nowe

Okres stagnacji nie trwał wiecznie, bowiem Kazachowie zdecydowali się ponownie podbić świat CS:GO. Postawiono na sprawdzony sposób, czyli zawodników różnej narodowości, niemniej jednak wszyscy pochodzą z regionu CIS.

Pieczę nad drużyną sprawuje Sergey "malinger" Lee, który jest trenerem. W zespole występują zaś: Vladislav "FinigaN" Usov, Gleb "s1natoRRR" Olchedayevskiy, Aleksej "znx" Zlatkovskij, Aidos "kade0" Hairjan,  i Kaisar "ICY" Faiznurov. Pierwsza dwójka pochodzi z Rosji, FinigaN jest z resztą kapitanem drużyny i jej najbardziej doświadczonym zawodnikiem. Warto wspomnieć również o kade0, który występował dla Syman. Reszta graczy jest na razie mało znana.

W co celują AVANGAR? Na razie przyjdzie pora na walkę w regionie CIS. Gdy zawodnikom uda się przebić na tamtejszej scenie, możemy się spodziewać ich w turniejach międzyregionalnych. To może jednak chwilę potrwać. 

Ronaldo streamujący na TwitchuKolejna gwiazda piłki weszła w świat streamingu. Tym razem to Ronaldo

Więcej o: