Zmiany w dywizji CS:GO Anonymo. Kylar na ławce, demho wchodzi na jego miejsce

Brak oczekiwanych rezultatów zbiera swe żniwa. W szeregach Anonymo Esports doszło do zmian.

Niepowodzenie w EPL Conference, brak awansu do ESL Pro League oraz zaledwie półfinały w ESL Mistrzostwach Polski i brak biletu na IEM Katowice 2022. To niektóre z ostatnich rezultatów Anonymo Esports, które niewątpliwie nie zadowalają zespołu. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Kylar ląduje na ławce rezerwowych

Na ławkę rezerwowych trafił jeden z pierwszych członków Anonymo, Kacper "Kylar" Walukiewicz. Dwudziestodwulatek ma za sobą m.in. średni występ we wspomnianym EPL Conference. Na jego miejsce wejdzie za to Patryk "Demho" Tomaszewski, który ostatnio znajdował się na ławce rezerwowych po dołączeniu "snatchiego" i "rallena".

Jak wynika z naszych informacji, samemu zawodnikowi nie do końca pasowały pozycje, na których grał. - Kacper jest niesamowicie utalentowanym zawodnikiem. Myślę, że to odpowiedni czas na nową przygodę. Okres spędzony w Anonymo to na pewno cenna lekcja na przyszłość oraz relacje na resztę kariery. Nie ma co ukrywać, ambicje projektu były większe i po prawie roku spędzonym w drużynie Kacper podjął decyzję o zmianie otoczenia, co w pełni szanujemy. Jesteśmy przekonani, że miejsce Kacpra jest topowej drużynie, może niekoniecznie w Polsce - mówi Dawid Szymański, CEO Knacks, agencji opiekującej się Kylarem.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bycie rezerwowym nie przeszkodziło za to Tomaszewskiemu, aby ten brał aktywny udział w treningach formacji i nie tylko. Ciągle pomagał on swoim kolegom z Anonymo, dając im wskazówki i uczestnicząc nawet w ostatnim bootcampie. 

- Jestem gotowy, do gry w składzie. Cały bootcamp spędziłem z drużyną, oglądając i analizując naszą grę. Znam wszystkie taktyki i uczyłem się od Kylara jak grać pozycje, na których jestem więc wkomponuje się w zespół w szybkim tempie - komentuje zmiany sam Demho.

- Jestem bardzo podekscytowany faktem przesunięcia Demho do podstawowego składu, gdzie będzie w stanie pokazać w pełni swój potencjał. Od początku gry ze snatchiem i Rallenem był z nami na każdym treningu, wiec proces wdrażania go w rolę, którą będzie pełnić będzie dużo prostszy. Decyzja o tym, ze Kacper będzie na ławce rezerwowych wisiała na włosku już od pewnego czasu. Ciężko było mu znaleźć wspólny język podczas gry z resztą ekipy i wizja, jaką idziemy nie była jego wymarzoną. Wspólnie podjęliśmy decyzje, ze tak będzie najlepiej dla niego oraz samej drużyny. Bardzo trzymam za niego kciuki, jest graczem, który na pewno wiele ma do zaprezentowania - jeszcze nie pokazał do czego tak naprawdę jest zdolny - dodaje zaś Adrian "IMD" Pieper.

NAF w Teamie LiquidNAF jednak zostaje w Liquid. Kanadyjczyk z nowym kontraktem

Samo Anonymo ma w grudniu do skończenia między innymi zmagania w 39. sezonie ESEA Premier. Zatriumfowanie w rozgrywkach umożliwi zwycięzcom ponowne zagranie o awans do ESL Pro League. Zespół obecnie posiada bilans 1-1, co oznacza, że jeszcze długa droga do celu. Pierwszym testem nowego składu będzie za to mecz dzisiaj o 18:00 w kwalifikacjach do ESL Challenger.

Na'ViVitality przerwało imponującą passę, ale to nie wystarczyło. NAVI z kolejnym trofeum

Więcej o: