Nonghsim RedForce zbroi się przed kolejnym sezonem. Zespół pozyskał Cannę i Ghosta

Kolejna koreańska organizacja ogłosiła nowe nabytki w swojej dywizji League of Legends. Tym razem mowa o Nongshim RedForce.

Karuzela transferowa w League of Legends kręci się także w Korei Południowej. Niedawno poważne roszady wykonało Gen.G, które podpisało kilku nowych zawodników. Tym razem do akcji wstąpiło Nongshim RedForce. Drużyna zakontraktowała dwóch renomowanych graczy.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Canna i Ghost w NS RedForce

Są nimi Kim "Canna" Chang-dong oraz Jang "Ghost" Yong-jun. Pierwszy z nich ostatnie dwa lata spędził w szeregach T1, z którym zdobył między innymi mistrzostwo League of Legends Champions Korea na wiosnę 2020 roku. Za to w tym sezonie reprezentował on swój region na mistrzostwach świata, na których doszedł aż do półfinałów. Tam T1 uległo DWG KIA.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Rozstań nie brakuje także w składzie samych wicemistrzów świata. To właśnie zawodnikiem DWG KIA do dzisiaj był jeszcze Ghost. Koreański strzelec jest szeroko uznawany za najsłabszy element DK w tym roku, dlatego też niezbyt dziwi fakt, że drużyna zdecydowała się z nim pożegnać. Niemniej sam Ghost wciąż jest niezwykle utalentowanym i doświadczonym graczem z Korei, wszak ma na swoim koncie chociażby mistrzostwo świata z 2020 roku.

Jankos, G2 Esports, LEC"Jankos" zdradził przyszłość kolegi z drużyny? Kolejna wpadka Polaka na streamie

Koreański zespół będzie próbował sięgnąć po mistrzostwo?

Samo Nonsghim RedForce zaczyna kolekcjonować nie byle jaki skład. Do formacji dołączył w tym tygodniu także Gwak "Bdd" Bo-seong, czyli jeden z bardziej renomowanych midlanerów z LCK. Wszystko wskazuje na to, że zespół będzie jednym z głównych pretendentów do walki o mistrzostwo regionu w 2022 roku. 

Adam 'Adam' Maanane na Worlds 2021Musiał opuścić czołową drużynę i nie wytrzymał. "Byłem traktowany jak g***o"

Więcej o: