Kolejny Europejczyk opuszcza kontynent. Hans Sama zawodnikiem Liquid

Team Liquid ogłosiło kolejny nabytek do swojej dywizji League of Legends. Tym razem oficjalnie potwierdzono Stevena "Hans Samę" Liva.

Team Liquid potwierdza kolejnych nowych zawodników na najbliższy sezon w League of Legends Championship Series. Do tej pory północnoamerykańska organizacja przedłużyła kontrakty ze swoim leśnikiem i wspierającym, nabyła także belgijskiego toplanera. Tym razem zespół powiadomił o nabytkach na dolnej alejce. Jej strzelcem oficjalnie został Hans Sama.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Hans Sama oficjalnie w Liquid

Francuz ostatnie dwa sezony spędził w szeregach Rogue, gdzie dwukrotnie reprezentował Europę na mistrzostwach świata. Niestety, oba występy zakończyły się na etapie zmagań grupowych, które Hans Sama i spółka kończyli na ostatnich miejscach w swoim zbiorze. Nic więc dziwnego, że gracz próbuje poszukać nowych możliwości w innej drużynie. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co roku możemy obserwować emigrację Europejczyków do Ameryki Północnej. W tym roku Team Liquid pod tym względem nie próżnuje, bowiem ściągnął już w swoje szeregi Gabriela "Bwipo" Rau. Hans Sama jest drugim importowanym zawodnikiem i wszystko wskazuje na to, że ostatnim w tym roku.

Fnatic, Gabriel 'Bwipo' Rau, Worlds 2021Kolejny Europejczyk w Ameryce. Bwipo oficjalnie graczem Liquid

Ogłoszenie Bjergsena kwestią czasu?

Jak donoszą bowiem zagraniczni dziennikarze portalu Dot Esports, środkowym graczem Liquid ma zostać Søren "Bjergsen" Bjerg. Duńczyk od paru dobrych lat rywalizuje w Ameryce Północnej, a wszystkie z nich spędził w TSM-ie. Przez 2021 rok pełnił on tam rolę trenera, jednak po nieudanym sezonie zapragnął wrócić do profesjonalnej gry. Samo Liquid opublikowało w nocy przypadkiem filmik witający Bjergsena, który szybko potem został usunięty. Wygląda więc na to, że oficjalnie potwierdzenie jest jedynie kwestią czasu. 

DWG KIA na Worlds 2021Zmiany w koreańskich zespołach. Tym razem w Gen.G oraz DWG KIA

Więcej o: