Największy turniej FIFA na horyzoncie. Ekstraklasa będzie organizatorem

Potwierdzono kolejne sezony rozgrywek Ekstraklasa Games na lata 2021-2023. Będzie to największy turniej FIFA w Polsce, organizowany wspólnie przez FRENZY i Ekstraklasa SA.

Ekstraklasa Games to najważniejsze rozgrywki FIFA w Polsce. Za organizację zabiera się spółka akcyjna odpowiedzialna za najwyższą klasę rozgrywkową piłki nożnej w Polsce i firma FRENZY. Obie strony podpisały już w tej sprawie list intencyjny.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Dwa sezony w telewizji i Internecie

Cykl zmagań obejmować będzie dwa najbliższe sezony Ekstraklasa Games transmitowane na antenie Polsat Games oraz online. Drugi z sezonów - obejmujący lata 2022-2023 - odbędzie się przy założeniu podpisania umowy z wydawcą gry EA Sports.

W ramach współpracy w studiu telewizji zorganizowane zostaną trzy eventy turnieju w 2022 roku, a także trzy kolejne w 2023 roku – wszystkie transmitowane na żywo. Powstanie ponadto dziewięć odcinków Magazynu Ekstraklasa Games, którego widzowie jeszcze w tym roku śledzić będą mogli fazę zasadniczą rozgrywek.

Petycja o usunięcie Kimpembe z FIFA 22.Ten piłkarz wyjątkowo denerwuje graczy FIFA 22. Chcą go usunąć z gry

Esportowa Ekstraklasa

W turniejach mogą wziąć udział amatorzy jak i profesjonaliści, którzy na co dzień reprezentują barwy organizacji esportowych. Z uwagi na to strukturę zawodów podzielono na formuły Pro i Open. Najlepsi przedstawiciele z obu części turnieju awansują do wielkiego finału. Powalczą w nim o pulę nagród o wartości 10 tysięcy euro oraz o awans do zmagań międzynarodowych FIFA eWorld Cup.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Harmonogram czwartego sezonu Ekstraklasa Games:

  • 30 listopada - 29 grudnia - faza eliminacyjna
  • 4 stycznia - 2 marca - faza zasadnicza
  • 12-27 marca - faza barażowa
  • 9-10 kwietnia - wielki finał

- Nie ma w Polsce ważniejszych i ciekawszych rozgrywek w FIFA niż Ekstraklasa Games. Jestem bardzo dumny z tego, że Ekstraklasa SA raz jeszcze zaufała Frenzy, przez co tak wartościowe i unikalne wydarzenie powraca na antenę Polsat Games. Świat wirtualnej piłki nożnej nie jest nam obcy, co udowodnimy, produkując transmisję, jakiej krajowa branża jeszcze nie widziała - przyznał Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający Frenzy.

SumaiL w Teamie SecretTeam Secret znowu komplecie. Do składu Doty 2 dołączył były mistrz świata

To nie pierwszy raz, gdy Frenzy łączy siły z Ekstraklasą SA odpowiedzialną za prowadzenie najważniejszych w Polsce rozgrywek piłkarskich. W 2019 i w 2020 roku dom produkcyjny zrealizował transmisję z dwóch pierwszych sezonów Ekstraklasa Games, turnieju Ekstraklasa Cup, a także stworzył program publicystyczny poświęcony zmaganiom w grze FIFA i scenie esportowej.

- Ekstraklasa Games powraca na anteny Polsat Games, a to gwarantuje produkcję i transmisje na najwyższym poziomie. Z roku na rok projekt konsekwentnie się rozwija, pozyskując coraz więcej fanów, uczestników oraz partnerów. Cieszymy się, że wspólnie z Frenzy możemy dalej budować esportową scenę gry FIFA w Polsce, angażując przy tym wszystkie kluby Ekstraklasy – powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży w Ekstraklasie SA.

T1, Lee 'Faker' Sang-hyeok, Worlds 2021Król zostaje na dłużej. Faker podpisał nową umowę

Więcej o: