Nikt się tego nie spodziewał. Znana streamerka przegrała z 9-latkiem w szachy

Jedna z sióstr Botez - Andrea - przegrała partię szachów z 9-latkiem. Gwiazda Twitcha poległa podczas turnieju szachów odbywającego się w Londynie.

Na Twitchu panują dwie królowe szachów – Alexandra i Andrea Botez. Jedna z nich została ostatnio upokorzona przez 9-latka, który dał jej mata podczas jednej z partii rozgrywanych w Londynie.

Zobacz wideo Jak grać w szachy? Oto podstawowe zasady [Pracownia Bronka]

Ogromna różnica i zlekceważenie rywala

Powody porażki Botez? Wydaje się, że zbytnie zlekceważenie rywala. Chłopak podobno posiada rating 1200 na Chess.com i 2300 na Lichess, poza tym ma zaledwie 9 lat. Znana streamerka nie spodziewała się, że z tak młodym chłopcem może przegrać.

Rzeczywistość okazała się jednak inna. Chłopak mimo młodego wieku rozgrywał partię jak profesjonalista, pokazując bardzo dużą inteligencję. Klip z partii jest szczególnie popularny na Twitchu, gdzie zebrał w kilkanaście godzin prawie 100 tysięcy wyświetleń.

Londyńskie rozgrywki

Skąd młodsza z sióstr Botez znalazła się w Londynie? Obie aktualnie odbywają swego rodzaju trasę po całym świecie, podczas której mierzą się z fanami w partie szachów. Siostry były już w Paryżu, a także później w Londynie. Wkrótce zaś pojawią się w Norwegii i Dubaju.

Więcej treści o szachach i Twitchu znajdziesz też na Gazeta.pl.

W Londynie Andrea uczestniczyła w London Chess Centre, gdzie mierzyła się z różnymi przeciwnikami. W końcu trafiła na 9-latka, który ją pokonał. Andrea jeszcze w zeszłym roku mogła pochwalić się ratingiem 2164. Obie siostry prowadzą kanał na Twitchu, gdzie zgromadziły prawie milion obserwujących, a ich transmisje oglądają tysiące fanów.

T1, Lee 'Faker' Sang-hyeok, Worlds 2021Król zostaje na dłużej. Faker podpisał nową umowę

Więcej o: