Mistrz świata powróci do DWG KIA? Nowe informacje na temat przyszłości zespołu

Światło dzienne ujrzała masa doniesień na temat przyszłości DWG KIA. Według nich dwie gwiazdy drużyny mają przedłużyć kontrakt, a do składu ma wrócić zeszłoroczny mistrz świata.

Wraz z otwarciem tegorocznego okienka transferowego w League of Legends, trzem graczom wygasły kontrakty z DWG KIA. Mowa tutaj o Kimie "Canyonie" Geon-bu, Heo "ShowMakerze" Su i Cho "BeryLu" Geon-hee. Za to Kim "Khan" Dong-ha zawiesił karierę profesjonalnego zawodnika ze względu na obowiązkową służbę wojskową w Korei Południowej. Wiele wskazuje na to, że los DWG KIA na kolejny rok jest w większości przesądzony.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Nuguri powróci do DWG KIA?

Toplanerem formacji na przyszły sezon ma być Jang "Nuguri" Ha-gwon, który opuścił DK z końcem 2020 roku. To on był jednym z głównych autorów sukcesu zespołu sprzed roku, wszak ten pod m.in. jego przewodnictwem zdobył mistrzostwo świata w League of Legends. W 2021 roku Nuguri reprezentował barwy FunPlus Phoenix, aczkolwiek chińska drużyna rozpoczęła ogromną przebudowę po rozczarowujących Worlds 2021. W jej wyniku z FPX pożegnał się już sam Jang. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

ShowMaker i Canyon podobno z nowymi kontraktami

Według portalu Upcomer, Nuguri lada dzień ma podpisać kontrakt z DWG KIA. Nowy podpis mają także złożyć ShowMaker oraz Canyon, którzy według zagranicznych dziennikarzy otrzymali propozycję kilkumilionowych kontraktów. Te mają obowiązywać parę lat, aczkolwiek nie podano żadnych szczegółów. 

Finn w barwach RogueFinn powraca do LEC. Szwed nowym zawodnikiem EXCEL

Z samym DWG KIA ma się za to rozstać BeryL. Tak przynajmniej informują inne zagraniczne media. Dotychczasowy wspierający drużyny ma przywdziać w 2022 roku barwy DRX, aczkolwiek nie wiadomo, kto miałby wejść w jego miejsce w składzie mistrzów świata z zeszłego sezonu. 

Team Liquid na Worlds 2021Zmiany w Liquid potwierdzone. Dwóch graczy żegna się z zespołem

Więcej o: