Polska Liga Esportowa. Sezon zasadniczy na finiszu, zacięta walka na szczycie tabeli

W Polskiej Lidze Esportowej Dywizji Mistrzowskiej CS:GO pozostała do rozegrania zaledwie jedna kolejka. My jednak znamy już wszystkich uczestników play-offów. Na szczycie tabeli wciąż toczy się zacięta walka o dwa pierwsze miejsca.

Polska Liga Esportowa Jesień 2021 powoli dobiega końca. Za nami osiem kolejek fazy zasadniczej, w której 10 drużyn walczy o 6 miejsc w rundzie pucharowej. Na szczycie tabeli znajduje się aż trzy drużyny z takim samym bilansem.

Zobacz wideo W Polskiej Lidze Esportowej Dywizji Mistrzowskiej pozostała do rozegrania zaledwie jedna kolejka. My jednak znamy już wszystkich uczestników play-offów. Na szczycie tabeli wciąż toczy się zacięta walka o dwa pierwsze miejsca.

Zacięta walka o najwyższe pozycje

Rzadko ogląda się tak wyrównaną walkę przez cały sezon i to w dodatku na szczycie tabeli. Trzy pierwsze drużyny – Izako Boars, MAD DOG’S PACT i HONORIS – posiadają taki sam bilans punktów. HONORIS ma jednak o trzy punkty mniej od pozostałej dwójki, bo rzadziej wygrywało mecze bez straty mapy.

HONORIS jednak nie może być takie pewne swojej pozycji. Za plecami czai się x-kom AGO, które przy sprzyjających rezultatach 9. kolejki może wskoczyć na podium. Najważniejsza gra toczy się o dwa pierwsze miejsca, bo one zapewniają lepszą pozycję podczas fazy play-off, która odbędzie się na LAN-ie w Warszawie.

Finn w barwach Rogue Finn powraca do LEC. Szwed nowym zawodnikiem EXCEL

Kolejka bez zaskoczeń

A jak przebiegła zakończona właśnie kolejka? Ponownie – bez zaskoczeń. Spotkania wygrali faworyci, jedyną niespodzianką jest zwycięstwo SkillSTARS.pro z M1 EDEN. Taki wynik znacząco oddalił Gwiazdy od perspektywy spadku. Do zawalczenia o play-offy zabrakło jednak lepszego występu w starciu z x-kom AGO.

Tym samym poznaliśmy sześć ekip, które pojadą do Warszawy na fazę play-off. To Izako Boars, MAD DOG’S PACT, HONORIS, x-kom AGO, M1 EDEN i Team ESCA Gaming. Pozostała kwestia miejsc, które będą decydować o kształcie i parach fazy pucharowej.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wyniki 8. kolejki:

  • HONORIS 2:1 Tarczyński Protein Team
  • Illuminar Gaming 1:2 Izako Boars
  • Team ESCA Gaming 2:0 PGE Turów Zgorzelec
  • SkillSTARS.pro 2:0 M1 EDEN
  • MAD DOG’S PACT 2:0 M1 EDEN
  • x-kom AGO 2:0 SkillSTARS.pro

Team Liquid na Worlds 2021 Zmiany w Liquid potwierdzone. Dwóch graczy żegna się z zespołem

Więcej o: