Plotki szybko potwierdzone. Es3tag nowym graczem NiP-u

Zaledwie dzień po pojawieniu się domniemań na temat zmian w szeregach Ninjas in Pyjamas w CS:GO, te zostały potwierdzone. Patrick "es3tag" Hansen dołączył do zespołu.

We wtorek informowaliśmy o źródłach ze świata Counter-Strike'a: Global Offensive informujących o zasileniu składu NiP-u przez Duńczyka. Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie danych plotek, wszak w środę późnym popołudniem organizacja oficjalnie przedstawiła Hansena jako nowego członka zespołu.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Duńczyk wejdzie w miejsce LNZ-a

Es3tag zastąpi Linusa "LNZ-a" Holtänga. Młody Szwed został wypromowany z akademii drużyny, Young Ninjas, w czerwcu tego roku. Niemniej od tamtego momentu nie potrafił się na dobre odnaleźć na wysokim poziomie rozgrywek, często kończąc mecze i turnieje jako najsłabsze ogniwo NiP-u. Nic więc dziwnego, że doświadczony Duńczyk zastępuje właśnie jego. Sam LNZ powróci w szeregi Young Ninjas.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Sam Hansen jest wolnym agentem od początku miesiąca, kiedy to została ogłoszona przebudowa składu Complexity, które 25-latek wcześniej reprezentował. Wielu ekspertów przewidywało, że es3tag nie pozostanie na długo wolnym agentem i będzie jednym z głównych aktorów po-Majorowej szufli, która się obecnie odbywa. 

Kylian MbappeKane i Mbappe wyróżnieni za znakomite występy. To może być najdroższa karta

Dev1ce i es3tag znowu razem

Dołączenie byłego gracza m.in. Astralis oznacza, że ten ponownie połączy siły z Nicolaiem "dev1ce'em" Reedtzem, z którym wspólnie tworzył wspomniany duński zespół. To właśnie u boku popularnego snajpera zdobył on puchar 12. sezonu ESL Pro League. 

Debiut es3taga w barwach NiP-u nastąpi niedługo, bowiem już w kolejnym tygodniu. To właśnie w najbliższą środę, 24 listopada, zainaugurowane zostanie BLAST Fall Premier Finals, w którym udział wezmą Ninja w odświeżonym składzie. Ich pierwszym rywalem będzie jedna z poprzednich drużyn Duńczyków, Astralis.

Robin 'ropz' Kool w barwach MOUZ.Superteam z nową gwiazdą? Ropz na celowniku FaZe

Więcej o: