Polska Liga Esportowa. Faworyci nie zawiedli, robi się ciasno na czele tabeli

Do końca sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Esportowej zostały tylko dwie kolejki. Tymczasem aż trzy drużyny na czele tabeli posiadają taki sam bilans. Rywalizacja jest wyrównana, o czym świadczy ostatnia seria gier.

Trwa 9. sezon Polskiej Ligi Esportowej Dywizji Mistrzowskiej. Rozgrywki, których współwłaścicielem jest m.in. Marcin Gortat powoli dobiegają końca. Na razie najlepiej radzą sobie Izako Boars, MAD DOG’S PACT i HONORIS.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Jastrzębie gonią czołówkę

x-kom AGO było największym faworytem turnieju, ale przez słaby początek popsuło sobie pozycję w tabeli. Jastrzębie aktualnie są na 4. miejscu, ale zajęcie dwóch czołowych lokat jest już raczej poza ich zasięgiem. Podopieczni Mikołaja „minir0x" Michałkowa jednak robią wszystko, by wypracować jak najlepszą pozycję przez startem fazy play-off rozgrywek.

AGO w ostatniej kolejce rozprawiło się z Team ESCA Gaming, wygrywając 2:0. Jest to ważne zwycięstwo w kontekście bronienia swojego miejsca w tabeli, w razie porażki obie drużyny zrównałyby się bilansem spotkań. AGO ostatecznie jednak udało się wygrać i to mimo niewielkich zmian w składzie – na drugiej mapie kapitana drużyny – Damiana „Furlan" Kisłowskiego zastąpił Denis „Grashog" Hristov.

HONORIS oddaje mecz i nie tylko

Podczas 7. kolejki byliśmy także świadkami pierwszego w sezonie walkowera. Dotychczasowy lider tabeli, niepokonany w poprzednich seriach – HONORIS – musiał oddać mecz bez walki w starciu z MAD DOG’S PACT. Powód? Ekipa NEO i TaZa nie zdążyła na mecz przez problemy logistyczne. Zespół bowiem dzień wcześniej rozgrywał finał ESL Mistrzostw Polski w Katowicach i nie był w stanie rozegrać mecz w Polskiej Lidze Esportowej dzień później, w dodatku o godzinie 13:00.

HONORIS tym samym zanotowało pierwszą porażkę w sezonie. Tym samym zespół stracił również pozycję lidera rozgrywek. Kolejnym ciosem było oddanie zwycięstwa MAD DOG’S PACT, czyli bezpośredniemu konkurentowi o 1. miejsce w tabeli. Aktualnie trzy drużyny – MAD DOG’S PACT, Izako Boars i HONORIS – posiadają bilans 6-1.

Na pechu HONORIS skorzystali gracze Izako Boars, którzy wygrywając z Tarczyński Protein Team 2:0 wspięli się na szczyt ligowej tabeli. Dziki grały w zmienionym składzie, bo Karola „Enzo" Lasotę zastąpił Kacper „Killkapi" Wierzewski. Co ciekawe 21-latek tym samym zagrał na swój były zespół – TPT.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Komplet wyników 7. kolejki:

  • MAD DOG’S PACT 2:0 HONORIS (walkower)
  • Illuminar Gaming 1:2 SKILLSTARS.pro
  • PGE Turów Zgorzelec 0:2 M1 EDEN
  • x-kom AGO 2:0 Team ESCA Gaming
  • Tarczyński Protein Team 0:2 Izako Boars
Więcej o: