Prezydent Ukrainy pogratulował mistrzom Counter Strike'a. "Kolejny sukces, który wielu inspiruje"

Wielki sukces ukraińskiej organizacji NAVI spotkał się z reakcją prezydenta Ukrainy, Wołodymira Zełenskiego.

Esport staje się coraz bardziej zauważalny w mainstreamie, a sukcesy zwracają uwagę wielu osób. Tak też było w przypadku ukraińskiego NAVI, któe pierwszy raz w historii wygrało turniej rangi Major w CS:GO.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

NAVI wygrało Majora pierwszy raz w historii

- Nasi esportowcy od wielu lat zdobywają tytuły wyróżniające Ukrainę na mapie świata. Wczorajszy sukces nie był wyjątkiem. Ukraiński zespół Natus Vincere po raz pierwszy w swojej historii wygrał turniej Major w CS:GO. Kolejny sukces, który wielu inspiruje - mogliśmy przeczytać we wpisie na Twitterze ukraińskiego prezydenta.

Goofy to zawodnik Wisły All in! Games Kraków.ESL Mistrzostwa Polski. Wisła Kraków zagra w wielkim finale. Faworyci odpadli

Co ciekawe, było to pierwszy puchar Majora dla NAVI, ale także dla Oleksandra "s1mple" Kostylieva. Najlepszy gracz Counter Strike'a na świecie ma w gablocie już wszystkie możliwe najważniejsze trofea. W finale jego ekipa pokonała G2 Esports, w barwach którego grał inny świetny gracz bez zwycięstwa w Majorze - Nikola "NiKo" Kovać.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

W zespole NAVI gra dwóch ukraińskich zawodników - wcześniej wspomniany "s1mple" oraz Valerii "b1t" Vakhovskyi. Oprócz nich w drużynie znajduje się również trzech Rosjan - Denis "electronic" Sharipov, Kirill "Boombl4" Mikhaylov oraz Ilya "Perfecto" Zalutskiy.

Serena WilliamsSerena Williams zaczyna współpracę z esportowym gigantem. Co będzie robić?

Więcej o: