Maradona zniknie z FIFA 22? Sprawa wydaje się przesądzona

Orzeczenie argentyńskiego sądu może sprawić, że Maradona zniknie z gry EA Sports. Karta z wizerunkiem Argentyńczyka jest jedną z popularniejszych w grze.

Według portalu infobae z Argentyny sąd uznał roszczenie Sattvica, firmy Matiasa Morli i zarządził zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci usunięcia karty Diego Maradony z gier EA Sports. Sędzia uznał, że EA nie mogło używać wizerunku argentyńskiego piłkarza

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

"To była moja obietnica"

Prawnik Matias Morla w zeszłym roku odzyskał prawa do marki Maradony po sporze, który toczył z Dalmą i Gianinną Maradona, córkami piłkarza. Obie kobiety oskarżały Morlę o nielegalne używanie marki, ale sprawa potoczyła się po myśli prawnika.

Oleksandr 's1mple' Kostyliev podczas meczu ćwierćfinałowego PGL Major Stockholm.Major 2021. To było nieprawdopodobne. NAVI wygrywa finał marzeń!

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Pisał wtedy na swoim Instagramie: - Dzięki doskonałej pracy doktora D'Alessandro dziś sprawiedliwość wyegzekwowała wolę Diego i razem z siostrami możemy korzystać z marki Maradona. Twoja wola, Diego, zawsze będzie szanowana. To była moja obietnica i dotrzymam jej do końca moich dni.

Nie wiadomo jak całą sprawę rozwiąże EA. Na pewno Kanadyjczycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Jednak jeżeli karta zniknie z gry wszystko będzie zależeć od tego w jaki sposób to się stanie. Jeśli EA Sports po prostu usunie Maradonę to gracze posiadający kartę z jego wizerunkiem stracą miliony wirtualnych monet. Jeżeli jednak producent gry odda pieniądze, to posiadacze niewymiennych kart z wizerunkiem Argentyńczyka będą mogli mówić o sporym szczęściu.

Chińczycy triumfują w League of Legends. Miliony kibiców ruszyło na uliceChińczycy w środku nocy wylegli na ulice! Wielkie świętowanie tytułu mistrza świata [WIDEO]