Znana gra na igrzyskach? "Prowadzimy rozmowy z komitetem olimpijskim"

Jak przyznają przedstawiciele Riot Games w rozmowie z jednym z zagranicznych portali, League of Legends może w przyszłości pojawić się na Igrzyskach Olimpijskich.

Szóstego listopada zwieńczyły się tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends. Finał rozgrywek cieszył się ogromną popularnością, wszak przed ekranami zebrało się ponad 4 miliony widzów, a to nie licząc osób śledzących z Chin. Niemniej niewątpliwie wielu fanów śledziło zmagania EDward Gaming, wszak po wygranej drużyny wielu z nich wyszło na ulice.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Coraz większa popularność esportu 

Wniosek z tego jest prosty: pomimo pandemii koronawirusa esport może szczycić się coraz to większą popularnością. W wyniku tego niektórzy zastanawiają się, czy jest w przyszłości możliwość pojawienia się LoL-a na igrzyskach olimpijskich. Jak się okazuje, taki scenariusz nie jest niemożliwy. 

League of Legends było już jedną z pokazowych gier podczas Igrzysk Azjatyckich w 2018 roku, natomiast w 2022 będzie częścią oficjalnego programu i jednym z ośmiu esportowych tytułów, w których zawodnicy będą rywalizować o złote medale.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Riot zadowolony z obecności LoL-a na Igrzyskach Azjatyckich

Jak za to przyznaje Naz Aletaha, Global Head of League of Legends w Riot Games, kalifornijskie studio prowadzi rozmowy z komitetem olimpijskim. Dowiadujemy się o tym dzięki rozmowie przeprowadzonej z portalem dexerto.

-  Zawarcie League of Legends jako wydarzenia medalowego podczas przyszłorocznych Igrzysk Azjatyckich jest dużym rozwojem dla regionu. Jeszcze bardziej otwiera możliwości bycia wziętym pod uwagę w przyszłych sportowych wydarzeniach - podkreśla Aletaha w rozmowie.

League of Legends coraz bliżej Igrzysk Olimpijskich?

Taka wypowiedź natychmiastowo sprawiła, że dziennikarze zapytali o opcje obecności LoL-a i esportu ogółem na Igrzyskach Olimpijskich. Odpowiedź jest dosyć jednoznaczna - Ciągle prowadzimy rozmowy z różnymi liderami komitetu olimpijskiego - mówi Aletaha.

Zapewne wiele w tej kwestii zdecyduje to, jak League of Legends wypadnie na najbliższych Igrzyskach Azjatyckich. Pokazanie się z jak najlepszej strony byłoby kolejnym mocnym argumentem za wzięciem esportu pod uwagę przy Igrzyskach Olimpijskich. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.