Zmiany w czołowym amerykańskim zespole esportowym? To może być transferowa bomba

Jak donosi portal RushBMedia, Team Liquid przygotowuje się do szufli po zakończeniu PGL Major Stockholm. Dwóch graczy może opuścić formację.

W świecie Counter-Strike'a często po zakończonych Majorach dochodzi do tak zwanych szufli, czyli zmian w drużynach, które na turnieju nie poradziły sobie najlepiej. Jedną z nich jest potencjalnie Team Liquid, który według wielu był najlepszą północnoamerykańską formacją przystępującą do PGL Major Stockholm, na którym zawiódł swoich fanów. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Rozczarowujący Major dla Liquid

Liquid zakończyło zmagania bowiem na Fazie Legend z wynikiem 1-3, gdzie wielu widzów oczekiwało awansu zespołu do fazy pucharowej Majora. Nie potrzeba było dużo czasu, żeby zaczęto mówić o potencjalnych zmianach w składzie. Jak donosi jeden z zagranicznych portali, RushBMedia, dwójka czołowych zawodników może opuścić ekipę w kolejnym roku.

Według doniesień redakcji tą dwójką może być Jake "Stewie2K" Yip oraz Gabriel "FalleN" Toledo. Ponoć z pierwszym z nich skontaktowała się już jedna z esportowych organizacji w celu pozyskania go, natomiast sam Brazylijczyk również ma zastanawiać się nad zmianą barw. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Zmiany w zespole jak najbardziej możliwe

RushBMedia wystosowało do Teamu Liquid prośbę o komentarz, na którą uzyskało odpowiedź. - Na 100% dokończymy rok z obecnym składem, aczkolwiek na chwilę obecną nikt nie ma pewności, że zostanie bądź też odejdzie. Obecnie oceniamy nasze opcje w celu wybrania jak najlepszej przyszłości dla drużyny - powiedział menadżer formacji, Steve "jokasteve" Perino.

W Ameryce Północnej po-Majorowa szufla zaczęła już nabierać rumieńców. W miniony weekend z Evil Geniuses pożegnało się trzech graczy, w tym Polak, Michał "MICHU" Müller. Możliwe, że była organizacja Polaka jest zainteresowana pozyskaniem jednego z reprezentantów Liquid.

Więcej o: