Rekordowa oglądalność esportu w weekend! Miliony widzów

Za nami rekordowy weekend w świecie esportu, wszak zarówno mistrzostwa świata w League of Legends, jak i PGL Major Stockholm pobiły rekordy oglądalności.

W miniony weekend zwieńczyły się dwa arcyważne wydarzenia w esporcie. Mowa tutaj o Worlds 2021 oraz PGL Major Stockholm, czyli odpowiedniki mistrzostw świata kolejno w League of Legends oraz CS:GO. Turnieje tego pokroju nieraz cieszą się ogromną popularnością i nie inaczej było tym razem, wszak oba z nich pobił rekordy oglądalności.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Ponad cztery miliony widzów na finale Worlds 2021

Na początku fani esportu mieli przyjemność śledzić zwieńczenie zmagań w LoL-u. Do finałowego boju przystąpili mistrzowie Chin i Korei - EDward Gaming oraz DWG KIA. Wiele osób spodziewało się dominującej wygranej ze strony Koreańczyków, aczkolwiek ich rywale zaskoczyli i po pełnych pięciu mapach zgarnęli pierwsze mistrzostwo świata w historii EDG. 

Nic więc dziwnego, że przy tak wyrównanej serii przed ekranami zebrała się masa widzów. Według portalu Esports Charts finał Worlds 2021 śledziło 4 018 72 osób. Poprzedni rekord należał do półfinału rozegranego w ramach MŚ z 2019 roku, w którym europejskie G2 Esports podjęło T1. Wówczas mecz śledziło około 3,9 miliona ludzi. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Rekordowa publika na PGL Major Stockholm

Odrobinę mniej, chociaż również sporo osób zgromadził przed ekranami finałowy pojedynek w ramach PGL Major Stockholm. Mowa tutaj konkretnie o 2 748 547 widach, którzy oglądali mecz Natus Vincere z G2 Esports. Ten pomimo wyniku 2:0 również był niezwykle wyrównany, dlatego rekordowa liczba nie dziwi. A jest ona rekordowa, bowiem poprzednie rekordy należały do finałów Majorów organizowanych przez ELEAGUE. Oba z nich zgromadziły około 1,3 miliona widzów przed ekranami.

Warto wspomnieć, że obie liczby nie biorą pod uwagę obserwatorów z Chin, bowiem dane z Państwa Środka jest po prostu bardzo trudno zbierać. To może być niezwykle istotne w przypadku Worlds 2021, jako że League of Legends jest niezwykle popularny w tym kraju, a po triumfie EDward Gaming fani gry wyszli świętować na ulice. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.