Chińczycy w środku nocy wylegli na ulice! Wielkie świętowanie tytułu mistrza świata [WIDEO]

Chiński zespół EDward Gaming zdobył mistrzostwo świata w League of Legends po niezwykle emocjonującym finale, pokonując DWG KIA 3:2. Zwycięstwo sprawiło, że chińscy kibice wpadli w euforię, czego dowodem są nagrania zamieszczane w mediach społecznościowych.

Faworytem do zwycięstwa w rozgrywanych na Islandii mistrzostw świata w League of Legends było DWG, które broniło tytułu. W pewnym momencie reprezentanci Korei Południowej byli bardzo bliscy zwycięstwa - mieli nawet punkt meczowy, ale nie zdołali dopiąć swego.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

PEC4Znani gracze CS:GO wspierają PEC 4!

Tłumna radość chińskich kibiców

Zawodnicy EDG walczyli do samego końca i czekała ich za to nagroda. Chińczycy, występujący w League of Legends Pro League (najważniejszej chińskiej ligi LoL-a) odwrócili losy pojedynku z wyniku 1:2 na 3:2, zdobywając tym samym Puchar Przywoływacza.

Finałowy pojedynek pomiędzy EDG i DWG kończył się około godziny 1:00 w nocy chińskiego czasu. Nie przeszkodziło to jednak tamtejszym kibicom w emocjonalnym celebrowaniu zwycięstwa swoich reprezentantów, którzy "na całego" świętowali triumf swoich idoli.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Filip 'NEO' Kubski - zawodnik HONORIS.ESL Mistrzostwa Polski. Walka o 100 tys. i miejsce na IEM Katowice. Kto zostanie mistrzem?

Fani EDward tłumnie ruszyli na ulice chińskich miasta, śpiewając przy tym, machając flagami i wykrzykując nazwę zwycięskiej drużyny. W sieci pojawiło się szereg nagrań przedstawiających euforię zwolenników e-sportu.

Więcej o: