Mistrz Polski w Counter-Strike: Global Offensive zostanie wyłoniony już po weekendzie

Już 8-9 listopada odbędą się finałowe mecze ESL Mistrzostwa Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Gracze rywalizują o pulę nagród w wysokości 100 000 PLN, a także o awans do turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022

 Już po weekendzie, 8-9 listopada rozpocznie się ostateczny etap rywalizacji ESL Mistrzostw Polski CS:GO. Po tygodniach rywalizacji w fazie zasadniczej, do newralgicznego etapu 23. edycji turnieju przystąpią 4 zespoły: Anonymo, Wisła All iN Games!, MAD DOG’S PACT i broniący tytułu Honoris.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Gra o wielką stawkę

Gracze rywalizują o pulę nagród, która wynosi 100 000 PLN. Zespół, który zwycięży w tej edycji zawodów dostanie też bezpośredni awans do przyszłorocznego turnieju CS:GO podczas Intel Extreme Masters Katowice 2022. Legendary turniej powróci do Spodka razem z publicznością, gdzie ESL Mistrzowie Polski otrzymają szansę rywalizacji z najlepszymi drużynami z całego świata w walce o 1 000 000 USD. Ponadto, zwycięzcy Mistrzostw Polski zmierzą się też w turnieju ESL Pro League Conference pod koniec listopada.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Mecze półfinałowe i wielki finał ESL Mistrzostw Polski w CS:GO zostaną rozegrane w formacie BO3 podczas spotkania na żywo w ESL Arena Katowice. Już w najbliższy poniedziałek 8 listopada od godziny 16:00 kibice oglądający rozgrywki na kanale Twitch będą mogli obserwować starcia topowych polskich zespołów. Finałowy pojedynek obejrzymy już we wtorek, 9 listopada o godzinie 19:00. Drabinka fazy play-off prezentuje się następująco:

Drabinka play-offów ESL Mistrzostw Polski.Drabinka play-offów ESL Mistrzostw Polski. fot. materiały prasowe

Nie tylko esport

Turniej Mistrzostw Polski to jednak nie tylko rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorzy przygotowali dla fanów też liczne atrakcje. Wśród nich kibice będą mogli wziąć udział w:

  • Gra Paczka – Już za chwilę Szlachetna Paczka po raz kolejny połączy tysiące osób i pomoże najbardziej potrzebującym. Po raz 21. osoby starsze i samotne, rodziny dotknięte biedą, dzieci, osoby z niepełnosprawnościami, otrzymają nie tylko pomoc materialną, ale również wsparcie i obecność wolontariuszy. Gra Paczka to gamingowa akcja charytatywna wspierająca Szlachetną Paczkę. W tym roku Gra Paczkę mogli już wspierać kibice w trakcie meczów fazy play-off ESL Mistrzostw Polski. Będą mieli też szansę zrobić to w ostatnich spotkaniach mistrzostw, 8 i 9 listopada. Dzięki temu Szlachetna Paczka będzie mogła jeszcze skuteczniej szerzyć ideę mądrej pomocy i docierać do większej ilości potrzebujących. Akcję można wspomóc wpłacając dotację na grapaczka.pl/wplacam.
  • Beat the Legends – konkurs Beat the Legends, organizowany wspólnie z partnerem turnieju – PaySafeCard, pozwoli spełnić kibicom marzenie i stanąć ramię w ramię z komentatorami ESL Mistrzostw Polski - Maciejem "Morgenem" Żuchowskim i Kubą "Kubikiem" Kubiakiem. Zawodnicy, którzy zostali wybrani stoczą epicki pojedynek w jedynym w swoim rodzaju showmatchu przed finałem ESL Mistrzostw Polski. Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest na kanałach społecznościowych ESL.

Już tylko kilka dni dzieli nas od decydujących starć w ostatnim etapie Jesiennej Edycji ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Kto uniesie ręce w geście zwycięstwa, a kto na swoją szansę będzie musiał poczekać do kolejnej rundy? O tym kibicie przekonają się już niedługo. Organizator Mistrzostw Polski, firma ESL zaprasza wszystkich do śledzenia rozgrywek na kanale Twitch.

FIFA 22To oni będą tworzyć serię FIFA? Na koncie mają wiele popularnych gier

Więcej o: