Szesnastoletni milioner. Drugi polski nastolatek, który dorobił się fortuny na grach

Polska scena Fortnite'a odnotowała kolejny sukces. Trio Iwo "Setty" Zając, Michał "Kami" Kamiński oraz Maciej "teeq" Radzio zwyciężyło na finałach Fortnite Championship Series i zainkasowało łącznie 300 tysięcy dolarów. Jeden z nich - Kami - tym samym przebił barierę miliona złotych zarobionych na turniejach esportowych, mimo że ma jedynie 16 lat.

Skład Setty’ego, Kamiego i teeqa 2021 rok kończy w znakomitym stylu. Na ostatnich finałach Fortnite Championship Series polskiej ekipie udało się zająć 1. miejsce, bijąc światowy rekord z dorobkiem 420 punktów za występ. Tym samym młodzi Polacy zarobili łącznie 300 tysięcy dolarów.

Zobacz wideo

Dominacja i zasłużone zwycięstwo

Występ Setty’ego, Kamiego i teeqa był przede wszystkim pokazem siły z ich strony. Polacy zdominowali rozgrywki, prowadząc od pierwszego dnia, a następnie jedynie powiększając przewagę. Zespół tym samym wyśrubował światowy rekord w postaci zgromadzenia aż 420 punktów. To ponad 90 więcej niż drugie miejsce. Dla porównania zwycięzcy z poprzedniego sezonu zakończyli rozgrywki z dorobkiem 295.

 

Zwycięstwo Polaków to efekt długotrwałej współpracy, trio bowiem istnieje już rok, co jest ewenementem na skalę europejską. Cierpliwość i praca nad zgraniem doprowadziła Polaków do wygrania FNCS Grand Finals Season 18.

AWP Desert Hydra Pamiątka może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.Przedmiot w grze za duże pieniądze. Może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych

Kami milionerem

Zawodnicy za turniej, który zakończył się w niedzielę otrzymali łącznie 300 tysięcy dolarów – po 100 tysięcy na osobę. Tym samym Michał „Kami" Kamiński dołączył do wąskiego grona milionerów esportu. Według portalu polskieearningsy 16-latek w Fortnite’cie zarobił ponad 300 tysięcy dolarów, niecałe 3600 euro i 3600 złotych, co przekłada się na kwotę ponad 1,2 miliona złotych.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kami dołączył do swojego kolegi z zespołu – Macieja „teeq" Radzio, który barierę miliona przekroczył na początku września dzięki zajęciu 4. miejsca na FNCS Season 17. Zapewne w ciągu kilku następnych tygodni takich pieniędzy dorobi się również trzeci z zespołu – Iwo „Setty" Zając, któremu brakuje zaledwie około kilkunastu tysięcy, by stać się również milionerem.

Należy pamiętać, że ciągle mówimy tutaj o zarobkach wynikających z wyników esportowych i wygrywaniu turniejów. Do zarobków graczy należy doliczyć również stałą pensję pochodzącą z organizacji, z którymi współpracują. Ponadto esportowcy zazwyczaj prowadzą kilka kanałów na mediach społecznościowych, takich jak YouTube, Twitch czy Twitter, gdzie również mogą zarabiać poprzez na przykład reklamowanie produktów.

Kolorowe linie potrafią zdenerwować graczy FIFA 22.Linie denerwują graczy FIFA 22. "Dlaczego one są w grze"?

Więcej o: