Organizacja esportowa idzie na giełdę. Wycena może wynieść nawet miliard dolarów

Branża esportowa i gamingowa rośnie z miesiąca na miesiąc. Najlepiej świadczą o tym takie wydarzenia, jakie właśnie rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych. Globalny gigant esportowy - FaZe Clan - wkrótce przejdzie fuzję, dzięki czemu wartość przedsiębiorstwa będzie wyceniona na około miliard dolarów.

FaZe Clan to nie tylko potężne drużyny esportowe, a przede wszystkim firma działająca w szeroko pojętej rozrywce XXI wieku. Organizacja skupia się na zatrudnianiu twórców internetowego kontentu. W poniedziałek ogłosiła otwarcie nowego rozdziału, który wyniesie firmę na wyższą, finansową półkę.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

FAZE wkracza na giełdę

FaZe Clan wkrótce zamierza połączyć się z B. Riley Principal 150 Merger Corp, oznaczonej na NASDAQ jako BRPM. Fuzja ma zapewnić organizacji 291 milionów dolarów, w tym niepubliczną emisję akcji w wysokości 118 milionów dolarów oraz wpływy brutto w wysokości około 173 milionów dolarów ze SPAC IPO.

Po zamknięciu transakcji przewiduje się, że nowa firma nazwana już jako FaZe Holdings Inc. rozpocznie handel na NASDAQ pod symbolem giełdowym „FAZE". Wycena może wynieść wówczas nawet miliard dolarów.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Czym jest zaś SPAC? To notowana na giełdzie spółka przykrywka, która pozyskuje fundusze z zamiarem połączenia się z prywatną spółką w ciągu dwóch lat od wprowadzenia ich akcji. W wyniku fuzji prywatna firma zostaje upubliczniona. To jeden z najgorętszych trendów inwestycyjnych na Wall Street minionych miesięcy. Popularnością cieszy się również w Polsce, chociażby Ekipa S.A. – marka Karola „Friz" Wiśniewskiego wykonuje taki sam ruch z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym.

Astralis cieszy się z triumfu na StarLadder Berlin Major 2019Major 2021. Tutaj dominują Brazylijczycy i Duńczycy. Skromna reprezentacja Polski

FaZe rośnie jak na drożdżach

Amerykańska organizacja nie zamyka się tylko na esportowe drużyny, chociaż i na tym polu radzi sobie znakomicie. Firma jest jednak głównie skupiona na twórcach internetowych takich jak streamerzy czy youtuberzy. Treści są skierowane głównie do pokolenia Z i Millenialsów. W ostatnim czasie FaZe poinformowało, że ich marka dociera do 350 milionów użytkowników na całym świecie.

W ostatnich latach FaZe otrzymało fundusze m.in. od platformy e-commerce Ntwrk i piosenkarza Pitbulla. Ponadto wykracza daleko poza świat gier. Do grona twórców treści zaliczają się chociażby sportowcy tacy jak Kyler Murray i Ben Simmons, a nawet syn LeBrona Jamesa – LeBron „Bronny" James Jr.

PGL Major StockholmOto najciekawsi debiutanci na Majorze. Wśród nich dwójka Polaków

Więcej o: