Połowiczny sukces esportowców Wisły Kraków. Przegrali w finale, ale awansowali na duży turniej

Zakończył się International Cup będący turniejem kwalifikacyjnym do V4 Future Sports Festival Budapest 2021. Wisła All in! Games Kraków przegrała w finale z Sinners, ale i tak awansowała na turniej rozgrywany za miesiąc na Węgrzech.

V4 Future Sports Festival Budapest 2021 to turniej organizowany przez Grupę Wyszehradzką. Pula nagród rozgrywek wynosi aż 380 tysięcy dolarów. Łącznie w stolicy Węgier rywalizować będzie dwanaście zespołów – Polskę reprezentują Wisła All in! Games Kraków i x-kom AGO.

Zobacz wideo Podsumowanie 1. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021

Dotkliwa porażka w finale

Stawką finałowego spotkania International Cup były pieniądze, jako że obaj finaliści mieli już zapewniony awans na V4 Future Sports Festival. Wisła All in! Games Kraków przystępowała do spotkania w roli underdoga i ostatecznie nie udało się jej sprawić niespodzianki. Sinners byli wyraźnie lepszym zespołem, wygrywając 2:0.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Polacy wyraźnie odstawali od swoich czeskich przeciwników. Pierwsza mapa – Overpass – mogła zakończyć się pogromem, gdyż w pierwszej połowie Sinners prowadzili aż 14:1. Ostatecznie jednak Biała Gwiazda uratowała swój honor i przyjęła mniejszy wymiar kary w postaci wyniku 8:16. Później na Ancient było nieco lepiej – Polacy przegrali 9:16. Pogromcą Wiślaków był Tomáš "oskar" Štastný. Snajper zdobył aż 57 fragów, co było niemalże dwukrotnie lepszym wynikiem od najlepszych graczy Wisły.

Hades był zawodnikiem Wisły All in! Games Kraków. Obecnie gra dla znanej organizacji ENCE.Polscy zawodnicy poszkodowani. Producent Counter Strike'a nie zdążył się przygotować?

Wisła pojedzie do Budapesztu

Drugie miejsce Wisły to nagroda w postaci 5 tysięcy euro, a także awansu na V4 Future Sports Festival. Biała Gwiazda będzie w Budapeszcie reprezentować Polskę razem z x-kom AGO. Jastrzębie wywalczyły sobie awans dzięki zwycięstwu w Pucharze Narodowej Drużyny Esportu.

Dla kilku graczy klubu z Krakowa będzie to drugi występ na prestiżowym turnieju w Budapeszcie. Poprzednia edycja, która miała miejsce w 2019 roku była kołem zamachowym dla powstania esportowej sekcji Wisły Kraków i zakontraktowania drużyny CS:GO grającej pod nazwą „adwokacik", którą reprezentowali m.in. SZPERO i jedqr.

Jarosław 'pasha' JarząbkowskiPashaBiceps znów może zagrać na najważniejszym turnieju! To by była wielka niespodzianka

Więcej o: