Legenda wraca do gry. Tym razem w zupełnie nowej roli

Parę dni przed startem mistrzostw świata w CS:GO, jedna z czołowych drużyn biorących udział ogłosiła powrót legendy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wielki krokami zbliża się PGL Major Stockholm, czyli odpowiednik mistrzostw świata w CS:GO. Turniej organizowany w Szwecji będzie pierwszym tej rangi od ponad dwóch lat. Ostatni Major, za którego odpowiedzialny był StarLadder, miał miejsce we wrześniu 2019 roku. Nie dziwi więc fakt, że biorące udział w najbliższym wydarzeniu drużyny zbroją się jak mogą. W środę wieczorem zatrudnienie jednej z bardziej znanych person w świecie CS-a ogłosiło Heroic.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Heroic łata dziurę po HUNDENIE

Duński zespół musiał zrezygnować z usług swojego poprzedniego trenera, Nicolaia "HUNDENA" Petersena, w związku z karą, która została na niego nałożona przez Esports Integrity Comission. Naturalnym było więc, że Heroic będzie rozglądać się za innym szkoleniowcem. Do tego zadania zwróciło się o pomoc do Richarda "Xizta" Landströma. Szwed został tymczasowym trenerem i analitykiem na czas trwania PGL Major Stockholm.

Szwed niewątpliwie sporym atutem

Xizt ma spore doświadczenie, jeżeli chodzi o rywalizację na najwyższym szczeblu w CS:GO. Samemu na swoim koncie posiada już jednego Majora, a na scenie obecny był kilka dobrych lat, dzięki czemu zaskarbił sobie tytuł legendy. Przez ostatni rok nie był jednak aktywnym graczem, a zaledwie rezerwowym w Dignitas. We wrześniu tego roku za to oficjalnie zawiesił myszkę na kołek. Teraz jednak wraca i dla Heroic powinien być ogromnym wsparciem.

Wobec samego Heroic na PGL Major Stockholm są ogromne oczekiwania. Formacja według portalu HLTV jest na stan dzisiejszy piątą drużyną świata, a w tym roku triumfowała już na takich turniejach jak 13. sezon ESL Pro League. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.