Legenda wraca do gry. Tym razem w zupełnie nowej roli

Parę dni przed startem mistrzostw świata w CS:GO, jedna z czołowych drużyn biorących udział ogłosiła powrót legendy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wielki krokami zbliża się PGL Major Stockholm, czyli odpowiednik mistrzostw świata w CS:GO. Turniej organizowany w Szwecji będzie pierwszym tej rangi od ponad dwóch lat. Ostatni Major, za którego odpowiedzialny był StarLadder, miał miejsce we wrześniu 2019 roku. Nie dziwi więc fakt, że biorące udział w najbliższym wydarzeniu drużyny zbroją się jak mogą. W środę wieczorem zatrudnienie jednej z bardziej znanych person w świecie CS-a ogłosiło Heroic.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

Heroic łata dziurę po HUNDENIE

Duński zespół musiał zrezygnować z usług swojego poprzedniego trenera, Nicolaia "HUNDENA" Petersena, w związku z karą, która została na niego nałożona przez Esports Integrity Comission. Naturalnym było więc, że Heroic będzie rozglądać się za innym szkoleniowcem. Do tego zadania zwróciło się o pomoc do Richarda "Xizta" Landströma. Szwed został tymczasowym trenerem i analitykiem na czas trwania PGL Major Stockholm.

HUNDEN w barwach Tricked EsportsBohater głośnej afery odpowiada graczom. "Musicie mieć trudności ze spojrzeniem w lustro"

Szwed niewątpliwie sporym atutem

Xizt ma spore doświadczenie, jeżeli chodzi o rywalizację na najwyższym szczeblu w CS:GO. Samemu na swoim koncie posiada już jednego Majora, a na scenie obecny był kilka dobrych lat, dzięki czemu zaskarbił sobie tytuł legendy. Przez ostatni rok nie był jednak aktywnym graczem, a zaledwie rezerwowym w Dignitas. We wrześniu tego roku za to oficjalnie zawiesił myszkę na kołek. Teraz jednak wraca i dla Heroic powinien być ogromnym wsparciem.

Wobec samego Heroic na PGL Major Stockholm są ogromne oczekiwania. Formacja według portalu HLTV jest na stan dzisiejszy piątą drużyną świata, a w tym roku triumfowała już na takich turniejach jak 13. sezon ESL Pro League. 

Wojciech Szczęsny warty coraz mniej. Najniższa wycena Polaka od wielu latWielkie wyróżnienie dla Szczęsnego. Ma najwyższą ocenę!

Więcej o: