Sporo nowości w Football Manager 2022. Gracze zacierają ręce. Kiedy premiera?

Kolejna wersja najpopularniejszego symulatora piłkarskiego już niebawem ujrzy światło dzienne. Football Manager 2022 zadebiutuje na rynku już za kilka tygodni. Jakie nowości czekają graczy i na co będą mogli liczyć w najnowszym wydaniu popularnego FM-a?

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Seria Football Manager pozwala graczom przejąć kontrolę nad klubem i podejmować decyzje w zakresie treningów, składów, wynagrodzeń czy transferów. FM wyróżnia się na tle innych symulatorów drobiazgową dbałością o szczegóły i możliwością zadbania o wszystkie szczegóły. Jakie nowości pojawią się w tegorocznej wersji?

Zobacz wideo Skąd pomysł na utworzenie Superligi? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze [Studio Biznes]

Co nowego w FM 2022?

Football Manager 2022 ukaże się na całym świecie w dniu 9 listopada 2022 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich wersji gracze mogą się spodziewać wielu nowości. Wśród nich można wymienić:

  • Data Hub – ulepszone narzędzia do analizy danych i wyników dla menedżerów, aby zapewnić, że są w stanie "wyciągnąć" jak najwięcej ze swoich graczy. Są to te same metody raportowania, których używają prawdziwe kluby,
  • Match Engine – gracze otrzymają szereg nowych animacji z graczami prezentującymi szerszy zakres ruchu, a także ulepszoną sztuczną inteligencją,
  • nowe role graczy – gracze będą mogli wystawiać bocznych środkowych obrońców w trójce obrońców,
  • narady i ustalenia ze sztabem — spotkania z pracownikami będą teraz oferować większe wsparcie i organizację,
  • zmiany dot. Deadline Day – zmienione wartości graczy i ulepszony scouting sprawią, że Deadline Day będzie bardziej dramatyczny niż kiedykolwiek.

Football Manager 2022 będzie dostępny na platformach PC (Steam, Epic Games i Microsoft Store), Xbox One i Xbox Series X|S. Dodatkowo nowa wersja FM-2 pojawi się także w wersji mobile na urządzenia z systemem Android i iOS.

Przedsprzedaż i wcześniejszy dostęp

Szczególne ulepszenia zaplanowano w przypadku wersji na konsolę Xbox. Sports Interactive zapowiedziało, że kontroler będzie oferował lepszą nawigację. Dodatkowo gracze będą mogli korzystać z ulepszonego silnika meczowego i dodatkowych funkcjonalności w zakresie Deadline Day. Jedną z bardziej godnych uwagi zapowiedzi ogłoszonych przez SEGA jest to, że Football Manager 2022 zostanie uruchomiony w Xbox Game Pass w dniu premiery.

Jednym z ciekawszych aspektów Football Managera w tym roku jest to, że gracze będą mieli szansę wejść do gry wcześniej, jeśli zamówią ją w przedsprzedaży u niektórych sprzedawców. Będzie to dostępne tylko na PC, ponieważ muszą zamówić ją w przedsprzedaży w sklepie Epic Games lub Steam, aby uzyskać dwutygodniowy wcześniejszy dostęp. Co najciekawsze postępy, które gracz poczyni w ciągu tych dwóch tygodni, zostaną przeniesione do oficjalnej wersji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.