Udaremnione próby oszustwa w FIFA 22. Cwaniacy zostaną ukarani

W FIFIE 22 niedawno pojawił się błąd, dzięki któremu można było uniknąć porażki, rozłączając się z przeciwnikiem w odpowiedni sposób. Oszustów wychwycili pracownicy EA Sports, którzy nałożyli kary za takie zachowanie.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

„No loss glitch" w ostatnich dniach podbijał fora graczy FIFY. Był to sposób na unikanie porażek poprzez wyjście ze spotkania w specyficznym stylu. Oszustwa nie trwały długo, bo za sprawę błyskawicznie zabrało się EA Sports.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

No loss glitch podbił Internet

„No loss glitch" to sposób na unikanie porażek. Nielegalne zagranie szybko stało się popularne za sprawą filmów na TikToku, a także licznych postach na forach internetowych. Cała sprawa rozwinęła się tydzień temu, tuż przed FUT Champions. To właśnie gracze tego trybu najbardziej ucierpieli, ponieważ podczas weekendowych spotkań w ramach rozgrywek musieli mierzyć się z oszustami, którzy wychodzili ze spotkania przed jego końcem, jeśli akurat przegrywali. W ten sposób unikali porażek.

Jak wyglądał sposób na „no loss glitch"? Mogli skorzystać z niego gracze PlayStation. Podczas spotkania wystarczyło otworzyć menu konsoli i poczekać 30 sekund. Po tym czasie gra sama wyrzucała gracza, a ten nie ponosił z tego tytułu konsekwencji.

Kylian Mbappe w FIFA 22FIFA 22 zdominowała konkurencję w Polsce. Zaskoczyła również inna gra

Oszuści zbanowani

EA Sports szybko zabrało się za naprawę problemu i postanowiło wprowadzić siedmiodniowe bany dla wszystkich, którzy w ostatnich dniach skorzystali z „no loss glitcha". Każdy, który dopuścił się oszustwa przeczyta następujący komunikat po otwarciu gry. - Hej, zauważyliśmy, że twoje konto było zamieszane w oszustwo podczas grania online. Z tego powodu zawieszamy je na tydzień. Jeśli nadal będziesz łamał zasady, możemy zbanować twoje konto nawet na stałe. Granie nie-fair to łamanie naszych zasad i rujnowanie gry innym – brzmi treść wiadomości.

Wykorzystywanie błędów gry zawsze jest wykroczeniem, niezależnie od rodzaju błędu i producenta. EA Sports nakładając bany na konta, które dopuściły się oszustwa, trzyma się swojego regulaminu.

Nowe karty pojawią się w FIFA 22.Wyciekły nowe karty w FIFA 22. Kolejna drużyna wkrótce pojawi się w grze

Więcej o: